Wesołe odwiedziny pierwszoklasistów z SP nr 3

W środę, 12 czerwca mieliśmy przyjemność gościć uczniów kl. I "b" ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, którzy przyszli do nas pod opieką wychowawczyni, pani Iwony Ćwikły.

Uczniowie kl. I

Grupa ochoczo zwiedziła całą bibliotekę. Wędrówkę rozpoczęliśmy na poddaszu, gdzie mieszczą się biura administracji oraz kancelaria biblioteki i gabinet dyrektora. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokój socjalny, a także podziwiać widoki z okien pokoju naukowego.

Następnie udaliśmy się do królestwa dzieci mieszczącego się na pierwszym piętrze biblioteki. Zatrzymaliśmy się przed Oddziałem dla Dzieci w Galerii "Na Piętrze", gdzie uczniowie z nieskrywanym zachwytem obejrzeli pokonkursową wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w XIII edycji Festiwalu Twórczości Dziecięcej. Ku swej radości odnaleźli wśród nich, dzieła koleżanek i kolegów ze szkoły.

W Oddziale dla Dzieci nasi mili goście zapoznali się z ofertą biblioteczną skierowaną do najmłodszych czytelników. Poznali także układ księgozbioru, dowiedzieli się o możliwości skorzystania z katalogu internetowego w celu wyszukania ciekawych książek. Dzieci z uwagą wysłuchały o konwencji, w jakiej funkcjonuje biblioteka, tj. słowo, muzyka i obraz. W każdej z agend realizujących te hasła, maluchy odnalazły interesujące formy spędzania czasu wśród książek.

W Czytelni Internetowej uczniowie zasmakowali w grach on-line, próbując swoich sił przy stanowiskach komputerowych. Zainteresowaniem cieszyły się także multimedia, po które dzieci obiecały wrócić, by wypożyczyć do domu.

Tradycyjnie już w Dziale Regionalnym odszukany został segregator z niezwykle ciekawymi materiałami dotyczącymi szkoły naszych gości.

Na zakończenie wizyty, dzieci zwiedziły Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dorosłych. Zgodnie stwierdziły, że wrócą tam za kilka lat. Tymczasem będą odwiedzać Oddział dla Dzieci Uśmiech

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wizyty zamieszczonych w naszej galerii

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wesołe odwiedziny pierwszoklasistów z SP nr 3