Czwartkowe "gierkowanie" w bibliotece

Czwartkowy poranek okazał się niezwykle wesoły dla uczniów kl. 0 "a" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Dzieci przyszły do nas 13 czerwca, pod opieką pań Jolanty Ostapiuk i Ewy Puchacz.

Czwartkowe gierkowanie w bibliotece

Sześciolatki chętnie podzieliły się swoimi opiniami na temat prac plastycznych, które miały okazję obejrzeć w Galerii "Na Piętrze". Pokonkursowa wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac o Koziołku Matołku zachwyciła naszych gości. Sprowokowała zwiedzających do rozmowy o ich ulubionych technikach plastycznych.

Następnie uczniowie z uwagą wysłuchali informacji o zasadach korzystania ze Strefy Gier, by chwilę później opanować tę atrakcyjną część biblioteki. Gdy chłopcy podejmowali kolejne wyzwania na x-box'ie, dziewczynki próbowały swoich sił przy stanowiskach komputerowych w Czytelni Internetowej. Rozpoczęło się wielkie "gierkowanie".

Szymon obserwujący poczynania użytkowników konsoli, rzetelnie informował o wynikach konkurencji. Na przykład Duży Łukasz szybko dowiedział się, jak jego rekord został pobity przez Małego ŁukaszaUśmiech

Gdy chłopcy nasycili swoje przygodowe aspiracje, nastąpiła zamiana stanowisk. Dziewczynki przeszły do Strefy Gier, by pokonywać wartki nurt rzeki w grze Adventures. Bezkonkurencyjne okazały się Ewa i Kinia, które współpracując ze sobą doskonale pokonały szalejące wodospady.

Chłopcy natomiast z pasją i wypiekami na twarzach pokonywali tory przeszkód, labirynty. Oddawali się też wyścigom motorowym w grach on-line.

Na pożegnanie sześciolatki pięknie zaśpiewały nam dwie piosenki: o słoneczku i o rodzinnej wędrówce. Podarowały nam także własnoręcznie wykonany kolorowy obrazek, za który raz jeszcze serdecznie dziękuję.

Dziękujemy Wam za przemiłą wizytę i zapraszamy w nasze progi jak najczęściej.

Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Czwartkowe "gierkowanie" w bibliotece