Ciekawi bibliotecznego świata uczniowie SP nr 2 we Włodawie

W środę, 19 czerwca odwiedzili nas uczniowie kl. III "a" ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Wyjście do biblioteki było nagrodą za bardzo dobre wyniki czytelnicze całej grupy. Dzieci przyszły do nas pod opieką pań Jolanty Sakowicz, wychowawczyni klasy oraz Beaty Wyrzykowskiej-Telepko, bibliotekarki SP nr 2.

uczniowie kl. III a, SP nr 2

Wędrówkę po bibliotece rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy "Stop zaśmiecaniu lasów", której premiera odbędzie się w czwartek, 20 czerwca o godzinie 11.00. Ekspozycja prezentowana jest w Galerii Na Poddaszu. Oglądane pracy skłoniły naszych młodych gości do refleksji na temat zachowania w lesie oraz do rozmowy o ochronie środowiska. Ku naszej radości, dzieci wykazały troskę o dobroczynną ludziom przyrodę.

Ciekawi bibliotecznego świata uczniowie mieli okazję zwiedzić gabinet Dyrektora, kancelarię biblioteki, a także pokój naukowy i pomieszczenie socjalne usytuowane na drugim piętrze budynku. Rozwiązania architektoniczne i wyposażenie pomieszczeń wywołały pozytywne reakcje naszych gości.

W Galerii Na Piętrze obejrzeliśmy pokonkursową wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie o Koziołku Matołku. Wśród dzieci przybyłych w tym dniu, było wielu laureatów tegorocznej edycji festiwalu. Każdy ze zwiedzających mógł opowiedzieć o swojej ulubionej pracy.

Trzecioklasiści z uwagą wysłuchali informacji o konwencji, w jakiej działa biblioteka. W każdej z agend realizujących hasła Słowo (Dział Regionalny) Muzyka (Oddział dla Dzieci) Obraz (Czytelnia Internetowa) nasi goście znaleźli atrakcyjne dla siebie sposoby spędzania wolnego czasu, łącząc przyjemne z pożytecznym.

W Dziale Regionalnym uwagę skupiły segregatory z informacjami o instytucjach i placówkach miejskich. Zainteresowaniem cieszyła się także prasa regionalna prenumerowana we wspomnianym dziale.

W Czytelni Internetowej prym wiodły multimedia i oczywiście sprzęt komputerowy.

Najwięcej pochwał zebrał Oddział dla DzieciUśmiech Nasi goście dowiedzieli się tutaj, jak skorzystać z katalogu internetowego. Mieli także możliwość wejścia na swoje konto biblioteczne on-line. Wszystkie dzieci chętnie przejrzały ofertę prasową i książkową Oddziału. W międzyczasie keyboard niczym magnes przyciągnął uwagę młodych użytkowników, którzy oddali się radosnej twórczości muzycznej.

Mimo tak licznych wrażeń uczniowie zebrali siły, by jeszcze wysłuchać o specyfice pracy w agendach przeznaczonych dla czytelników dorosłych. Na zakończenie wizyty dzieci obejrzały prace Mariusza Komorowskiego i Renaty Mozołowskiej prezentowane w Galerii Na Parterze.

Dziękujemy Wam za wizytę i pozytywne wrażenia. Do zobaczenia w progach bibliotecznych jak najczęściej.

Zdjęcia z tej wizyty można obejrzeć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Ciekawi bibliotecznego świata uczniowie SP nr 2 we Włodawie