Piątkowe wizyty przedszkolaków z MP nr 1 we Włodawie

Koniec tygodnia w bibliotece obfitował w miłe wizyty. W piątek, 21 czerwca postanowiły nas odwiedzić dzieci, które po sąsiedzku uczęszczają do MP nr 1 we Włodawie. Z pierwszą grupą, sześciolatków o poranku przyszły panie Anna Stopa oraz Bożena Gierada. Natomiast w południe, pod opieką pań Haliny Olszewskiej i Małgorzaty Paluszkiewicz, dotarły pięciolatki.

Sześciolatki z MP nr 1

Sześciolatki z MP nr 1 we Włodawie

Pięciolatki z MP nr 1

Pięciolatki z MP nr 1 we Włodawie

Wędrówkę po bibliotece rozpoczęliśmy w Galerii Na Poddaszu, gdzie obie grupy z dużą uwagą obejrzały wystawę rysunku satyrycznego "Stop zaśmiecaniu lasów". Podobnie, jak w przypadku poprzednich wycieczek i tym razem nasi młodzi goście wykazali ogromną troskę o środowisko. Dzieci obiecały dbać o czystość nie tylko w lasach, ale wszędzie, gdzie przebywają. Ponadto sześciolatki pochwaliły się uczestnictwem w akcji "Sprzątanie Ziemi". Nie obce są im także zagadnienia segregacji śmieci, czy ekologii. Maluchy chętnie wskazywały najciekawsze ich zdaniem rysunki. Cała ekspozycja bardzo się spodobała, Adaś powiedział na zakończenie "Bardzo piękne są te prace".

W Galerii Na Piętrze tradycyjnie już, zwiedzający wybierali najładniejsze ich zdaniem dzieła swoich starszych koleżanek i kolegów na pokonkursowej wystawie prac nagrodzonych i wyróżnionych w XIII edycji Festiwalu Twórczości Dziecięcej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przestrzenne prace o Koziołku Matołku. Maja i Amelka z grupy pięciolatków zachwyciły się rysunkami, na których była tęcza. Dziewczynki wyjaśniły mi także, jak powstaje to wielobarwne zjawisko meteorologiczne. Natomiast Mikołajkowi, najbardziej spodobał się Koziołek Matołek upadający na jeża. Szczęśliwie kolce tego małego ssaka okazały się niegroźne, gdyż są zrobione z pestek słonecznikaPuszcza oczko

W Oddziale dla Dzieci nasi mili goście dowiedzieli się, jak można spędzać czas wolny w bibliotece. Zapoznali się także z ofertą czytelniczą dla najmłodszych użytkowników naszej placówki. Sześciolatki obejrzały na DVD bajkę "Reksio ratownik", po czym Maja stwierdziła, że chce zamieszkać w bibliotece Uśmiech

Mimo licznych atrakcji dostępnych dla użytkowników, ku naszej radości dzieci ochoczo sięgały po książki i prasę dziecięcą. Później odkryły keyboard, który i tym razem przetrwał próby muzykalnych przedszkolaków. Pięciolatkom tak spodobały się klawisze, że kiedy dziewczynki zajęły stanowisko MUZYKA, chłopcy przenieśli się z grą na "niegrający fortepian" do siedzenia.

Kolejnym celem wycieczki po bibliotece był Dział Regionalny, w którym dzieci zapoznały się z układem księgozbioru i tematyką gromadzonych tu materiałów.

W Czytelni Internetowej uwaga maluchów skupiła się na multimediach, po które dzieci obiecały wrócić, by wypożyczyć do domu.

W Galerii Na Parterze przedszkolaki w skupieniu przyglądały się malarstwu i rzeźbom naszych lokalnych twórców: Mariusza Komorowskiego (malarstwo) i Renaty Mozołowskiej (rzeźba).

Na zakończenie wizyty Maja, w imieniu pięciolatków podziękowała mi za oprowadzenie po bibliotece i wręczyła własnoręcznie wykonane serduszko, za które bardzo dziękuję. Pięknie prezentuje się na bibliotecznym regaleUśmiech Sześciolatki natomiast, podarowały mi rysunki powstałe podczas dzisiejszych odwiedzin.

Dziękujemy Wam za sympatyczną wizytę, zapraszamy w nasze progi jak najczęściej.

Zdjęcia z odwiedzin sześciolatków i pięciolatków dostępne są w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Piątkowe wizyty przedszkolaków z MP nr 1 we Włodawie