Sąsiedzkie odwiedziny czterolatków z MP nr 1 we Włodawie

Wesołe czterolatki odwiedziły bibliotekę we wtorek, 25 czerwca. Dzieci przyszły do nas pod opieką pań Agnieszki Matczuk i Elżbiety Staszewskiej.

Sympatyczne czterolatki z MP nr 1 we Włodawie

Przedwakacyjną wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy "Stop zaśmiecaniu lasów" eksponowaną w Galerii Na Poddaszu. Mali goście podzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie prezentowanych prac. Wybrali także najciekawsze, ich zdaniem rysunki, krótko uzasadniając swoje wybory. Wystawa bardzo poruszyła swoich młodych odbiorców i skłoniła do refleksji o środowisku. Podczas rozmowy o ochronie przyrody, dowiedziałam się m.in. jak powinien wyglądać las, by żyjące w nim zwierzęta, krasnoludki, skrzaty (i inni mieszkańcy Uśmiech) były szczęśliwe. Maluszki zapewniły nas, iż dbają o przyrodę i czystość w lasach, a także wszędzie tam, gdzie przebywają na co dzień.

Następnie przeszliśmy do Galerii Na Piętrze, gdzie czterolatki zachwyciły się pracami o Koziołku Matołku. Najwięcej pochwał zebrały dzieła, na których widniała wielobarwna tęcza. Wiele dziecięcej uwagi skupił także krokodyl, bohater pracy przestrzennej, na którym Matołek przemierza okolice Włodawy.

W Oddziale dla Dzieci, przedszkolaki odkrywały możliwości keyboardu, obejrzały także bajkę na DVD pt. "Reksio strażak".

Na zakończenie wizyty maluszki wręczyły mi piękny, własnoręcznie wykonany kwiatek, który wspaniale prezentuje się na bibliotecznym regale. Bardzo dziękuję za ten kolorowy upominek.

Dziękuję za sympatyczne odwiedziny, zachęcam także do kolejnych, częstych wizyt w bibliotece.

Zdjęcia z dzisiejszego spotkania można obejrzeć w naszej galerii on-line.

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Sąsiedzkie odwiedziny czterolatków z MP nr 1 we Włodawie