Pierwsze wakacyjne harce w bibliotece

Pięciolatki z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 2 we Włodawie, postanowiły uczcić zakończenie roku szkolnego w naszej biblioteceUśmiech W czwartek, 27 czerwca, po uroczystościach szkolnych, uczniowie kl. 0 "c" z SP nr 2 przyszli do nas pod opieką pań Doroty Wieczorek i Ewy Puchacz.

uczniowie kl. 0

Celem wizyty była tym razem Strefa Gier. Dzieci wysłuchały zasad korzystania z tej atrakcji bibliotecznej, by już po chwili oddać się wielkiemu "gierkowaniu". Maluszki bardzo zgodnie dzieliły się stanowiskami komputerowymi podczas grania. Chłopcy próbowali swoich sił w wyścigach motorowych, czy samochodowych. Dziewczynki natomiast pokonywały labirynty, lub wcielały się w role wizażystek, projektantek mody, czy też fryzjerek.

Te z dzieci, które podjęły wyzwanie gry na x-box'ie, zmierzyły się z rwącą rzeką, szalejącymi wodospadami i innymi przygodami z płyty Adventures. Również w konkurencjach sportowych dzieci wykazywały się dużą sprawnością i zaangażowaniem. Marta, która wraz z Weroniką odbijały niesforne piłki, wkładała dużo energii, by ukończyć konkurencję z jak najlepszym wynikiem.

Kuba, który na x-box'ie grał dziś po raz pierwszy, doskonale odnalazł  się w roli boksera. Mateusz, kolejny dzisiejszy debiutant, także "zszedł" z ringu niepokonany.

Rozbawione dzieci pożegnały się z nami obiecując częste odwiedziny podczas wakacyjnej przerwy w zajęciach szkolnych.

Dziękujemy za wizytę i życzymy udanych, pełnych słońca wakacji.

Zdjęcia z dzisiejszego spotkania można obejrzeć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Pierwsze wakacyjne harce w bibliotece