Wakacyjne warsztaty plastyczne

Wakacyjny czas zwykle kojarzy się z błogim lenistwem. Nic bardziej mylnego! W Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie lato rozpoczęło się radośnie i niezwykle twórczo, a to za sprawą uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie.

Panie nauczycielki ze wspomnianej szkoły, przyszły do nas z propozycją zorganizowania zajęć dla swoich wychowanków uczestniczących w profilaktycznych półkoloniach szkolnych. W związku z tym, we wtorek, 2 lipca pod opieką pani Renaty Kostrzewskiej przyszła do nas pierwsza grupa dzieci.

Warsztaty plastyczne poprowadziła Ewa Szewczyk, pracownik ds. administracyjnych MBP, która na czas spotkania zmieniła się w "bibliotecznego magika" Śmiech. Bowiem oprócz tradycyjnych prac warsztatowych, nasi goście mieli okazję zobaczyć i wypróbować sztuczki matematyczno-magiczne w wykonaniu Ewy.

Uczestnicy warsztatów podjęli się stworzenia barwnych upominków "lizakowych". Pani Ewa przygotowała do wyboru dwa szablony: kwiatowy i motylkowy. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy i już po chwili pojawiły się efektowne lizaki ozdobne.

Grupa, z którą miałyśmy przyjemność dzisiaj pracować okazała się niezwykle twórcza. W międzyczasie bowiem, powstawały barwne rysunki i pomysłowe wycinanki. Nasi goście chętnie dzielili się swoimi pomysłami na ozdoby. Natomiast podczas sztuczek matematycznych wykazali się sprytem. Po kolejnych próbach rozszyfrowania zagadek, pani Ewa uległa dociekliwym uczniom i wyjawiła tajemną wiedzę wykonania wybranej sztuczki. Usatysfakcjonowane dzieci tym weselej przystąpiły do konsumpcji słodkiego poczęstunku.

Na zakończenie dzisiejszego spotkania, najmłodsza uczestniczka warsztatów-Karolinka (6 lat), przedstawiła wszystkim obecnym sztuczkę karcianą "wybierz kartę". Mimo kilku prób nikomu nie udało się "rozgryźć" tej zagadki, ku uciesze malej artystkiPuszcza oczko

Materiały wykorzystane podczas zajęć, a także poczęstunek dla uczestników półkolonii zostały zakupione dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Włodawy- Jerzego Września oraz Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Bardzo dziękujemy za pomoc Uśmiech

Naszym sympatycznym gościom dziękujemy za wspólnie spędzony dzisiaj czas. Jednocześnie życzymy radosnych, pełnych słońca wakacji!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania dostępnych w galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wakacyjne warsztaty plastyczne