Półkolonie w bibliotecznej Strefie Gier

W środowy poranek, 3 lipca do biblioteki przyszły dwie grupy dzieci uczestniczących w półkoloniach organizowanych przy Szkole Podstawowej nr 2 we Włodawie.

Uczniowie SP nr 2 we Włodawie

Pierwsza grupa, 5 i 6-latków przyszła pod opieką pani Doroty Wieczorek. Maluszki ochoczo zajęły miejsca przed dużym ekranem w sali konferencyjnej, która szybciutko wypełniła się cichymi westchnieniami zachwyconych dzieci. Pani Dorota przygotowała dla swoich podopiecznych bajkę "Madagaskar 3". W tym samym czasie, na pierwszym piętrze biblioteki, uczniowie klasy II "b" opanowali Strefę Gier. Wychowawczyni grupy, pani Bożena Raczyńska podzieliła dzieci tak, by jedna część zajęła stanowiska komputerowe, natomiast druga aktywnie spędzała czas podczas gry na x-box'ie.

Wielu z naszych dzisiejszych gości to stali bywalcy biblioteki, nie obce im są atrakcje Strefy Gier. Jednak byli i tacy, którzy pierwszy raz mieli okazję korzystać z komputerów all in one, czy też grać on-line na dotykowym monitorze. Również konkurencje x-box'owe były dla niektórych do dzisiaj tajemnicą. Debiuty naszych sympatycznych gości zakończyły się radosnym sukcesem. Miło było popatrzeć, jak koleżanki i koledzy wspierają się wzajemnie.

Debiutująca dzisiaj w grze w kręgle Martynka, kilkakrotnie otrzymała gromkie brawa za trzykrotnego strike'a. Zaskoczona swoją celnością i lekko onieśmielona reakcją kolegów dziewczynka ukończyła konkurencję z wysokim wynikiemUśmiech

Dzieciom przypadły do gustu wszystkie gry, jednak to przy tanecznej płycie panie wychowawczynie odkryły nowe talenty swoich podopiecznych. Gdy starsza koleżanka naszych małych gości - Małgosia, poprowadziła przyspieszony kurs tańca Puszcza oczko, wszyscy obecni na zajęciach dali się ponieść muzyce i z uwagą śledzili każdy ruch taneczny młodej instruktorki, skrupulatnie powtarzając kroki.

Dołączyły do tych pląsów także maluszki, które po skończonym seansie bajkowym przyszły do Oddziału dla Dzieci, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek. Posilone dzieci powróciły do tańca, inne zajęły się przeglądaniem książeczek, prasy bibliotecznej, natomiast Nadia postanowiła pokolorować malowankę.

Dziękujemy Wam za wesołe odwiedziny. Życzymy udanych, słonecznych wakacji!

Burmistrzowi Włodawy- Jerzemu Wrześniowi oraz Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dziękujemy za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników profilaktycznych półkolonii szkolnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania dostępnych w naszej galerii on-line.

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Półkolonie w bibliotecznej Strefie Gier