Odkrywcy przygód ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie

Kolejny poranek w towarzystwie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie przyniósł nam wiele radości. Sześciolatki i pierwszoklasiści przyszli do biblioteki pod opieką pani Bożeny Nilipiuk w czwartek, 4 lipca, by wziąć udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych dla uczestników profilaktycznych półkolonii szkolnych przy SP nr 2.

Odkrywcy przygód z SP nr 2

Dzieci, wsłuchane we wskazówki prowadzącej zajęcia Ewy Szewczyk (pracownik ds. administracyjnych MBP) bardzo szybko zajęły się twórczą pracą. Odkrywcy przygód, bo taką nazwę przyjęła grupa na czas półkolonii, dzielili się swoimi pomysłami i technikami plastycznymi. Dzieci miały okazję wykonać dzisiaj ozdobne upominki w postaci barwnych lizaków. Jeden z uczestników, Michał pokusił się, by stworzyć motylkową ozdobę. Do przygotowanego projektu pani Ewy, "dorzucił" pomysłowe czułki, bo jak sam stwierdził "Czy widział ktoś motyla bez czółek?". Równie twórczo do zadania podszedł Szymek, który zamiast skorzystać z gotowych elementów zdobniczych, postanowił stworzyć techniką "wydzierania" swoje własne ozdoby. Efekt końcowy był niezwykle barwnyUśmiech.

Swoją postawą zaimponował nam mały Paweł, któremu nożyczki początkowo odmawiały posłuszeństwa. Jednak uparty chłopiec szybciutko odzyskał dowodzenie nad sprzętem i już za chwilę jego dzieło cieszyło nasze oczy.

Gdy wszystkie dzieci zakończyły prace warsztatowe, prowadząca zajęcia Ewa, zamieniła się w "bibliotecznego magika" Uśmiech Do pierwszej sztuczki zaprosiła chętnego asystenta. Zgłosił się Gabryś, który od tej chwili grał rolę kapitana statku. Niestety w historii, którą inscenizował młody aktor, statek traci kolejne części swojej konstrukcji. W scenie końcowej jednak, ku zaskoczeniu wszystkich widzów, młody kapitan uśmiechnięty wychodzi cało z tej przygody, a zniszczony statek zamienia się w... kapitańską koszulkę!

Kolejna sztuczka wywołała jeszcze większe zdziwienie sympatycznych Odkrywców. Jednym z rekwizytów był prawdziwy (sprawdzony przez wszystkie dzieci) banknot pięćdziesięciozłotowy. Dzieci chyba nie dowierzały umiejętnościom naszego magika, gdyż pojawiły się stroskane pytania "A nie ma pani dychy???", lub "o jacie!!! ile kasy!!". Łukasz nie wytrzymał i wykrzyknął "To niemożliwe!!!". Szczęśliwie, biblioteczny magik wiedział, co robi. Mimo, iż mogło się wydawać, że banknot uległ zniszczeniu- ten pozostał nietkniętyPuszcza oczko

Wiele trików mogliśmy jeszcze dzisiaj zobaczyć. Były wśród nich zagadki matematyczne, natomiast podczas przerwy na słodki poczęstunek doszły triki karciane.

Po skończonych zajęciach, Odkrywcy przygód postanowili odwiedzić przy okazji Oddział dla Dzieci. Ku naszej radości, dzieci sięgają po książki przez cały rok, także w okresie wakacyjnym.

Dziękujemy za wspólnie spędzony dzisiaj czas. Życzymy wspaniałych odkryć wakacyjnych!

Dziękujemy Burmistrzowi Włodawy- Jerzemu Wrześniowi oraz Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie słodkiego poczęstunku, a także materiałów wykorzystanych podczas zajęć plastycznych dla uczestników profilaktycznych półkolonii szkolnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania dostępnych w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Odkrywcy przygód ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie