Super paczka w bibliotecznej Strefie Gier

Uczestnicy profilaktycznych półkolonii szkolnych postanowili spędzić w bibliotece ostatni dzień pierwszego tygodnia wakacji. W piątek, 5 lipca odwiedziły nas dwie grupy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie.

Super Paczka w Strefie Gier

Z pierwszą grupą, na seans filmowy przyszła pani Bożena Raczyńska. Drugoklasiści wybrali sobie film "Harry Potter i kamień filozoficzny". Druga grupa, która dotarła do nas pod opieką pani Doroty Wieczorek, korzystała z atrakcji Strefy Gier.

Maluszki doskonale odnalazły się w tej dziecięcej części biblioteki. Super paczka, bo taką nazwę na czas trwania półkolonii przyjęły dzieci, z dużym zaangażowaniem podejmowały wyzwania kolejnych konkurencji na x-box'ie. Gdy Julka i Kacperek trenowali boksowanie w ringu, ich koledzy brali udział w wyścigach samochodowych przy stanowiskach komputerowych. Koleżanki natomiast wcielały się w role wizażystek, czy dekoratorek wnętrz także w Czytelni Internetowej, gdzie pan Paweł - stażysta MBP, służył naszym małym gościom pomocą.

Podobnie, jak w poprzednich grupach dzieciom podobały się wszystkie gry na konsoli x-box. Jednak to płyta taneczna zrobiła największą furorę. Po trudach związanych z pokonaniem toru przeszkód, czy przedarciu się przez rwącą rzekę, cała Super paczka zamieniła się w Taneczną paczkę! Dzieci z dużą uwagą śledziły ruchy wirtualnych instruktorów z zaangażowaniem powtarzając kroki taneczne.

W międzyczasie dołączyli do nas drugoklasiści, którzy po magicznym seansie filmowym przyszli się posilić do Oddziału dla Dzieci. Słodki poczęstunek zwabił także młodszych uczestników półkolonii, którzy po ekspresowym "doładowaniu baterii" Uśmiech powrócili do wspólnego tańca.

Dziękujemy za sympatycznie spędzony dzisiaj czas. Życzymy udanych, słonecznych i beztroskich wakacji!!!Zdjęcia z dzisiejszej wizyty dostępne są w naszej galerii on-line.

Słodki poczęstunek dla uczestników profilaktycznych półkolonii szkolnych ufundował Burmistrz Włodawy - Jerzy Wrzesień oraz Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. DZIĘKUJEMYŚmiech

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Super paczka w bibliotecznej Strefie Gier