Piątkowe harce w bibliotece

Uczestnicy półkolonii szkolnych z SP nr 2 we Włodawie, postanowili zakończyć drugi tydzień wakacyjnych zajęć właśnie u nas Uśmiech W piątek, 12 lipca bibliotekę odwiedziły trzy grupy sympatycznych dzieci, które przyszły pod opieką pań Doroty Wieczorek, Ewy Puchacz, Bożeny Nilipiuk oraz Marzeny Malinowskiej.

Uczestnicy półkolonii z SP nr 2 we Włodawie

Grupa pani Doroty i Ewy zgłębiała dzisiaj tajniki magii bibliotecznej. W arkana wiedzy tajemnej wprowadziła naszych gości Ewa Szewczyk (pracownik ds. administracji MBP), która poprowadziła warsztaty plastyczne. Uczestnicy zajęć bardzo sprawnie wykonali ozdobne upominki lizakowe, a następnie próbowali rozszyfrować zagadki matematyczne, które przygotowała Ewa-biblioteczny magik Uśmiech. I tym razem niemałe poruszenie wywołała sztuczka z banknotem pięćdziesięciozłotowym. Dzieci uważnie śledziły losy "pięćdziesiątki" i odetchnęły z ulgą, gdy ta, na koniec triku pozostała nienaruszona. Po tak emocjonujących chwilach słodki poczęstunek smakował naszym gościom jeszcze bardziej.

Tymczasem, grupa pani Marzeny wygodnie zajęła miejsca przed dużym ekranem bibliotecznym. Ku uciesze dzieci, pani przygotowała bajkę "Madagaskar 3", którą obejrzały z nieskrywaną radością. Po skończonym seansie mali kinomani dołączyli do trzeciej grupy, która opanowała Strefę Gier.

Maluchy wymieniały się miejscami przy stanowiskach komputerowych tak, by każdy mógł spróbować swoich sił w grach on-line. Mały Szymek zapytał mnie "A grałaś w Kowboja Kaktusa???", na moją przeczącą odpowiedź drugoklasista szybciutko odszukał wspomnianą grę. Tym sposobem dowiedziałam się, jak skutecznie pokonywać kolejne poziomy konkurencji. Faktycznie, jak to stwierdził mały instruktor "Na piątym poziomie to się trzeba spinać...Ale i tak, to dziesiąty level jest najgorszy!" Uśmiech

W tym samym czasie, w strefie x-box'a Amelka zdobyła "złoto" w (jak zgodnie stwierdziły maluchy) trudnym odbijaniu piłek w grze z płyty Adventures. Nieco później mała medalistka wyznała "Mogłabym tu godzinami siedzieć!".

Podczas przerwy w grach i zabawach nasi goście odwiedzili Oddział dla Dzieci, gdzie już czekał słodki poczęstunek. Miłym akcentem tej wizyty było to, że dzieci przyniosły ze sobą karty biblioteczne i ochoczo wypożyczały książki na letni wypoczynek.

Było nam bardzo miło gościć Was w naszych progach, zapraszamy jak najczęściej! Życzymy wspaniałych, beztroskich wakacji pełnych słońca!

Materiały wykorzystane podczas warsztatów plastycznych, a także słodki poczęstunek dla uczestników półkolonii szkolnych zostały zakupione dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Włodawy- Jerzego Września oraz Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. DZIĘKUJEMY ZA POMOC!

Zdjęcia z dzisiejszych odwiedzin można obejrzeć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Piątkowe harce w bibliotece