Wakacje na szóstkę w Gminie Hańsk

Gminny Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk przygotowały dla dzieci i młodzieży wiele ciekawych sposobów na nudę! Propozycji było tak dużo, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Można było aktywnie spędzić czas na boisku „Orlik”. Podczas wakacji odbyły się również liczne festyny, karaoke i filmy na dużym ekranie. Ponadto można było spróbować swoich możliwości w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz kbks. Uczestnicy zajęć wakacyjnych wzięli udział w Festiwalu gier planszowych, na którym zebrali się zarówno fani planszówek, jak i ci, którzy chcieli nauczyć się w nie grać, poznać zasady i dobrze się bawić.

Wakacje 2013 w BPG Hańsk

W czasie wakacji nie zabrakło również czytania. Miłośnicy książek wzięli udział w akcji „Lato z książką” w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Było wspólne czytanie, rozwiązywanie zagadek i łamigłówek z czasopisma „Świerszczyk”, tworzenie kolorowego graffiti do wierszy A. Frączek, a także konkurencje sportowe.
Ponadto „Wakacyjne warsztaty plastyczne” z gliną w roli głównej poprowadziła p. Renata Mozołowska.
Na zakończenie wakacji odbył się piknik edukacyjny „SIECIAKI NA WAKACJACH”. W tym roku Biblioteka i GOK włączyli się do ogólnopolskiej, letniej akcji „Sieciaki na wakacjach” organizowanej od 2006 r. przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Program pikniku nawiązywał do serwisu internetowego www.sieciaki.pl i poświęcony był bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie. Dzieci obejrzały w plenerowym Sieciokinie kreskówkę „Nie podawaj swoich danych”, następnie znalazły się w interesującym miejscu – SiecioMat Losujący. Tu bardzo sprawnie rozwiązywały łamigłówki i odpowiadały na pytania quizowe dotyczące bezpiecznego poruszania się w Internecie. Oczywiście tego dnia dzięki Sieciakowej Strefie Rozrywki nie zabrakło malowania, gier planszowych. Ponadto z dostępnych materiałów dzieci stworzyły własnego robota. Na koniec sieciakowej przygody wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali książeczki na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

GOK serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom za pomoc w organizacji zajęć podczas wakacji letnich, życząc samych szóstek w szkole!

Agnieszka Wróbel
BPG Hańsk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wakacje na szóstkę w Gminie Hańsk