Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Kaplonosach

Deszczowa aura nie straszna naszym gościom! W piątkowy poranek, 20 września odwiedziła nas wesoła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kaplonosach. Dzieci z klas III-VI przybyły pod opieką pań Renaty Szymańczuk, Elżbiety Haniewskiej, Beaty Tomaszek, Teresy Sokołowskiej, Anny Wielmowiec.

Uczniowie SP w Kaplonosach

Zwiedzanie biblioteki rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy Pamięć o Holokauście jest wciąż żywa, prezentowanej w Galerii Na Poddaszu. Następnie młodzież ochoczo skorzystała z zaproszenia dyrektora, Jacka Żurawskiego i obejrzała kancelarię biblioteki oraz gabinet dyrektorski "zza biurka". Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość prześledzenia na odczytach z monitoringu poczynań kolegów odkrywających kolejne pomieszczenia biblioteczne.

W Galerii Na Piętrze, gdzie zwiedziliśmy pokonkursową wystawę z Festiwalu Twórczości Dziecięcej, młodzież odnalazła wśród nagrodzonych prac dzieło "Pogromca krokodyla" autorstwa swojej szkolnej koleżanki,  Magdy Sokołowskiej. Dzieci zgodnie obiecały wziąć udział w kolejnej edycji FestiwaluUśmiech

Następnie przeszliśmy do agend realizujących hasła Słowo Muzyka Obraz. O Dziale Regionalnym (Słowo) opowiedziała Edyta Pietrzak, kierownik agendy. Młodzież odnalazła tu m.in. informacje dotyczące swojej miejscowości. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (Muzyka), uczniowie dowiedzieli się, jakie atrakcje czekają na użytkowników włodawskiej książnicy. Oprócz interesujących książek, prenumerowanej prasy młodzieżowej, bogatej oferty multimedialnej dzieci mogą aktywnie spędzać wolny czas w bibliotecznej Strefie Gier. Wizyta nie mogłaby się odbyć bez włączenia keyboardu. Panie wychowawczynie odkryły kilka nowych talentów wśród swoich uczniów, którzy oddali się radosnej, bo głośnej Puszcza oczko muzycznej twórczości.

W Czytelni Internetowej (Obraz) nasi mili goście wypróbowali swoich sił przy wysokiej klasy sprzęcie komputerowym. Po krótkim wstępie instruktażowym Marty Ładak- opiekuna agendy, dzieci odkrywały tajniki wirtualnego świata. Wypróbowały także możliwości tabletów do grafiki komputerowej.

W Galerii Na Parterze z nieskrywanym zachwytem uczniowie obejrzeli wystawę prac Sławka Nowaka "Powoli odsłaniam twarz...c.d.". Z uwagą wysłuchali także o pozostałych agendach bibliotecznych. Do Czytelni i Wypożyczalni dla Dorosłych młodzież z Kaplonos obiecała wrócić za kilka lat, tymczasem zapraszam Was serdecznie do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Uśmiech

Dziękujemy wam za milą wizytę i zapraszamy w nasze progi jak najczęściej! Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Kaplonosach