Wizyta dzieci z Kaplonos

Czwartkowe popołudnie w bibliotece minęło w radosnej atmosferze. Odwiedziły nas dzieci z Kaplonos, które przyjechały do Włodawy 17 października pod opieką pań Elżbiety Haniewskiej, Danuty Flisiak, Anny Pasiecznej i Barbary Wilczyńskiej.

Dzieci z Kaplonos

Blisko czterdzieścioro dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (kl. I-III) ochoczo zwiedziło naszą placówkę. Wędrówkę po bibliotecznych wnętrzach rozpoczęliśmy od poddasza, gdzie dzieci z uwagą obejrzały wystawę Pamięć o Holokauście jest wciąż żywa, poświęconą pamięci ofiarom Holokaustu. Mimo młodego wieku nasi goście w skupieniu przyglądali się prezentowanym plakatom. Maluchy zdradziły mi, że tuż przed przyjazdem do biblioteki, panie wychowawczynie oprowadziły swoich podopiecznych po muzeum w Sobiborze, gdzie zadbały także o komentarz historyczny.

Nieco później nasi sympatyczni goście zwiedzili Galerię Na Piętrze, gdzie z nieskrywaną radością odnalazły pracę swojej koleżanki-Magdy, prezentowaną na pokonkursowej wystawie prac nagrodzonych i wyróżnionych w XIII Festiwalu Twórczości Dziecięcej. Choć dzieci jeszcze nie znają tematu przyszłej, XIV edycji Festiwalu, już zapowiedziały swoje w niej uczestnictwo. Przedszkolaki natomiast obiecały wziąć udział w konkursie plastycznym "Mój nadzwyczajny świat", którego edycja właśnie ruszyła w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

Po złożeniu deklaracji uczestnictwa w proponowanych konkursach, dzieci zapoznały się  z agendami bibliotecznymi realizującymi konwencję, w której funkcjonuje biblioteka Słowo (Dział Regionalny) Muzyka (Oddział dla Dzieci) Obraz (Czytelnia Internetowa). Wiele radości sprawiło naszym gościom odnalezienie w Dziale Regionalnym materiałów archiwalnych dotyczących rodzinnych Kaplonos. W Czytelni Internetowej tradycyjnie już uwaga młodych skupiła się na multimediach i wysokiej klasy sprzęcie komputerowym. W Oddziale dla Dzieci atrakcyjne okazały się wszystkie propozycje spędzania czasu wolnego wśród książek. Maluchy korzystały z keyboardu i stanowisk komputerowych, zapoznały się także z ofertą czytelniczą, zainteresowaniem cieszyły się również puzzle. W Strefie Gier dzieci spróbowały swoich sił w konkurencjach sportowych, a gdy każdy wypróbował już możliwości x-box'a nasi mili goście przeszli do bibliotecznej sali kinowej, gdzie na dużym ekranie obejrzeli wybraną przez Amelię bajkę pt. "Reksio malarz".

Dziękujemy Wam za miło spędzony czas, zapraszamy w nasze progi jak najczęściej Uśmiech

Zdjęcia z tej wizyty można obejrzeć w naszej galerii on-line.

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wizyta dzieci z Kaplonos