Piątkowa wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Hańsku

Blisko pięćdziesięcioro uczniów klas IV-VI odwiedziło włodawską książnicę w piątek, 15 listopada. Młodzi goście przybyli do nas ze Szkoły Podstawowej w Hańsku pod opieką pań Anny Latały, Agnieszki Purc i Krystyny Zielińskiej.

Uczniowie SP w Hańsku

Zwiedzanie rozpoczęliśmy w sali konferencyjnej, gdzie na "dużym ekranie" młodzież obejrzała audioprzewodnik po bibliotece. Film zawiera m.in. dokumentację z przebiegu prac remontowych w budynku, informacje o wyposażeniu poszczególnych agend i ich nowych zadaniach realizujących hasła SŁOWO MUZYKA OBRAZ.

Następnie przeszliśmy do Galerii "Na Parterze", gdzie uczniowie obejrzeli wystawę prac z Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu Pisania Ikon. Natomiast w Galerii "Na Piętrze" odnaleźli dzieła swoich koleżanek i kolegów pośród nagrodzonych i wyróżnionych w XIII edycji Festiwalu Twórczości Dziecięcej prac plastycznych i literackich. Młodzież obiecała wziąć udział w kolejnej XIV edycji konkursu, który będzie przebiegał pod hasłem "Zakochaj się we Włodawie... - w 480-tą rocznicę nadania praw miejskich."

W agendach realizujących idee Słowo (Dział Regionalny) Muzyka (Oddział dla Dzieci i Młodzieży) Obraz (Czytelnia Internetowa) nasi mili goście odnaleźli atrakcyjne dla siebie możliwości spędzania czasu we włodawskiej bibliotece. W Oddziale dla Dzieci, sympatyczni uczniowie zapoznali się z ofertą czytelniczą przeglądając książki i prenumerowaną tutaj prasę. I tym razem dźwięki keyboardu radośnie rozbrzmiewały w królestwie dzieci. Jagoda pokazała nam próbkę swojego talentu pięknie wygrywając utwór "Dla Elizy" Ludwiga van Beethovena. Koledzy i koleżanki młodej artystki także postanowili sprawdzić się przy klawiszach i uprawiali radosną twórczość muzycznąPuszcza oczko

W Czytelni Internetowej młodzież zapoznała się z ofertą multimedialną pracowni, natomiast w Dziale Regionalnym dociekliwym uczniom udało się odszukać informacje dotyczące ich rodzinnych miejscowości.

Wycieczkę po bibliotecznych wnętrzach zakończyliśmy w Galerii "Na Poddaszu" zwiedzając wystawę Pamięć o Holokauście jest wciąż żywa. Natomiast po obejrzeniu gabinetu dyrektorskiego uczniowie podarowali mi własnoręcznie przygotowane bukiety z papierowych róż Uśmiech. Dziękuję Wam za ten uroczy upominek, który pięknie prezentuje się na bibliotecznym regale.

Dziękując Wam za sympatyczną wizytę zapraszam do kolejnych odwiedzin biblioteki. Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Piątkowa wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Hańsku