Odwiedziny wesołych przedszkolaków powiatu włodawskiego

Wtorkowy poranek w bibliotece, 26 listopada okazał się bardzo wesoły. Odwiedzili nas wychowankowie trzech punktów przedszkolnych z Kaplonos, Suchawy i Wyryk. Dzieci przyjechały z wychowawczyniami Agnieszką Babkiewicz, Elżbietą Filipek, Sylwią Kinach-Bendyk i Justyną Tomaszewską. Wśród opiekunów naszych miłych gości były mamy: Magdalena Chomiczuk, Agnieszka Rabaniuk, Małgorzata Staszewska i Katarzyna Struk.

Maluszki z powiatu

Zwiedzanie biblioteki rozpoczęliśmy w Galerii "Na Piętrze", gdzie dzieci szybko rozpoznały bohatera prezentowanej wystawy. Z uwagą prześledziły losy Koziołka Matołka, wykreowane przez laureatów XIII edycji Festiwalu Twórczości Dziecięcej. Maluszki obiecały mi, że wezmą udział w konkursie plastycznym Mój nadzwyczajny świat, którego współorganizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.

Następnie przeszliśmy do Czytelni Internetowej, gdzie czterolatki zapoznały się z ofertą multimedialną agendy. Jednak najciekawszym miejscem okazał się Oddział dla Dzieci, w którym sympatyczne maluchy szybko odkryły wszystkie czekające tu na nie atrakcjeUśmiech Już po chwili w ruch poszły klawisze- te małe (zabawka interaktywna), i te duże (keyboard), które przetrwały muzyczne próby małych rączekPuszcza oczko

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się puzzle, malowanki i układanki. Przedszkolaki ochoczo zapoznały się z ofertą czytelniczą skierowaną do najmłodszych użytkowników biblioteki. Mały Łukasz wyznał mi, że uwielbia książki. W ślad za nim podobnie zwierzyli się Roksana i SzymekUśmiech Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że zapiszą się do włodawskiej biblioteki i będą wypożyczały kolorowe książki.

Po tej budującej deklaracji przeszliśmy do sali konferencyjnej, gdzie na dużym ekranie obejrzeliśmy bajkę "Bolek, Lolek i kanarek". Seans przerywany salwami śmiechu zakończył się kolejną pozytywną deklaracją. Otóż początkowo sceptycznie nastawiony Bartosz stwierdził, że wróci do biblioteki jeszcze w tym tygodniuŚmiech

Na zakończenie miłej wizyty, maluszki podarowały mi własnoręcznie wykonaną sowę, która wspaniale prezentuje się na bibliotecznym regale. Dziękuję Wam za radosną wizytę i wspaniały upominek. Zapraszamy w nasze biblioteczne progi jak najczęściej.

Zdjęcia z tej wizyty dostępne są w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Odwiedziny wesołych przedszkolaków powiatu włodawskiego