Wernisaż wystawy rękodzieła Anny Chudaś

Uroczyste otwarcie wystawy „Dla każdego coś przytulnego” nastąpiło 3 grudnia w Galerii „Na Piętrze” Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Swoją obecnością zaszczycili nas podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia PRZYSTAŃ, którzy wraz z opiekunem Robertem Bujalskim przybyli na spotkanie jako pierwsi. Wspaniale było gościć jak zwykle rozśpiewaną i wesołą klasę pani Renaty Kostrzewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włodawie. Wśród gości nie zabrakło bliskich i zaprzyjaźnionych z artystką osób, a wśród nich Bogdana Smolika, dyrektora Włodawskiego Domu Kultury. Dopisali także użytkownicy biblioteki i miłośnicy kolorowych przytulanek. Włodawskie media reprezentował Andrzej Dynkiewicz.

Wernisaż uświetnił spontaniczny występ wyżej wspomnianych sześciolatków. Po krótkiej próbie w Oddziale Dla dzieci, uczniowie kl. 0 „b” zaśpiewali i okrasili inscenizacją piosenkę o wesołym kasztanieUśmiech

Anna ciekawie opowiadała o swoich pasjach. Na pytanie o początki twórczości odpowiedziała, że zawsze chciała robić coś dobrego, pozytywnego, a dziecięcy świat wspaniale inspiruje artystkę. W lipcu 2013 roku powstała pierwsza lala. Autorka prac wyznała, że często realizuje pomysły podsunięte przez dzieci. Spełnia tym samym marzenia maluszkówUśmiech

„Dla każdego coś przytulnego” to wystawa pięknych, kolorowych i niezwykłych lal. Autorką aranżacji tej przytulnej ekspozycji jest Ula Panasiuk, animator kultury. Ponadto Ula zaprojektowała zaproszenia i plakat promujący wystawę.

W naszej Galerii prezentujemy jeszcze cieplutkie (dosłownie spod igły!) uśmiechnięte lale. Przytulne zwierzaki reprezentuje kot i ptaszki. Są także barwne poszewki na pościel do dziecięcego łóżeczka. Wesołe literki, które wspaniale ozdobią dziecięcy pokoik. Ponadto w antyramach zamieściłyśmy kilka zdjęć, tak by każdy mógł podejrzeć młodą artystkę przy pracy. W gablotach spróbowałyśmy odtworzyć warsztat pracy Anny. Są więc materiały i narzędzia, czyli włóczki, tkaniny, maszyny do szycia, druty, igły, szydełka...itd..itd.. Są wreszcie książki, które z pewnością pomogą początkującym w rozwijaniu czy doskonaleniu umiejętności własnoręcznie tworzonych prac. Dodatkowo na monitorze możemy prześledzić w formie prezentacji multimedialnej dorobek artystki. Zobaczyć lale, przytulanki, które znalazły już nowe domy i cieszą małe dziecięce serduszka.

Gorąco zachęcamy do zwiedzania tej wyjątkowej wystawy. Ekspozycja potrwa do 17 stycznia 2014 roku.

ANOLINA- główna bohaterka wystawy powstała w głowie artystki, projektantki, ilustratorki, głównej wykonawczyni i menadżera w jednej osobie- Anny Chudaś. Anna jest absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ukończyła kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Urodziła się i wychowała w Zamłodyczu w Gminie Stary Brus. Od najmłodszych lat pałała miłością do sztuk plastycznych i rękodzieła. Przez kolejne lata nauki rozwijała swoje zainteresowania i doskonaliła umiejętności uczestnicząc w plenerach plastycznych oraz prezentując swoje prace szerszej publiczności. Jej losy splotły się z Włodawą w trakcie nauki w I LO im. Tadeusza Kościuszki. Tutaj też miała okazję spróbować swoich sił na scenie, działając aktywnie w licealnej grupie teatralnej. Dziś jest to kolejna pasja Anny, którą rozwija jako aktorka i kostiumolog studenckiego Teatru ENIGMATIC działającego przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Oprócz tego, Anna może pochwalić się bogatym portfolio prac nie związanych z szyciem- ilustracje, rzeźba, malarstwo-czyli to, od czego zaczęła się Jej przygoda ze sztuką.

Serdeczne podziękowania za ogromną pomoc przy wystawie kieruję do Uli i Marty :) Za wsparcie dziękuję koleżankom bibliotekarkom :)

Zdjęcia z wernisażu można obejrzeć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wernisaż wystawy rękodzieła Anny Chudaś