Wizyty uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2

W dniach 10,11,12 grudnia mieliśmy przyjemność gościć uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie. We wtorek, pod opieką pani Anny Bajuk-Piotrowskiej przybyła kl. I „b”, w środę kl. II „d” przyszła z panią Renatą Grzegorczyk, natomiast w czwartek wraz z wychowawczynią Agnieszką Pawluk dotarła kl. I „c”.

uczniowie kl. II

Celem wizyt uczniów były aktualnie eksponowane w bibliotece wystawy. W Galerii „Na Parterze” młodzież zapoznała się z materiałami udostępnionymi przez Archiwum Państwowe w Lublinie „Dokumenty Powstania Styczniowego. Wydarzenia-Ludzie-Tradycja”. Uzupełnieniem ekspozycji była prezentacja „150. Rocznica Powstania Styczniowego” zdjęć upamiętniających miejsca wydarzeń styczniowych w powiecie włodawskim, przygotowana przez Edytę Pietrzak, kierownika Działu Regionalnego w MBP. Prezentacja powstała dzięki prywatnym zbiorom fotografii pana Mieczysława Tokarskiego, prezesa PTTK o/Włodawa.

Następnie po obejrzeniu filmu przygotowanego przez Zakład Karny we Włodawie o I Ogólnopolskim Konkursie Pisania Ikon, przeszliśmy do Galerii „Na Poddaszu”, gdzie młodzież mogła z bliska przyjrzeć się więziennej twórczości, nie kryjąc zachwytu nad ikonami.

W Galerii „Na Piętrze” nasi goście mieli okazję zapoznać się z twórczością Anny Chudaś, podczas zwiedzania wystawy „Dla każdego coś przytulnego”.

Przy okazji wizyty w bibliotece gimnazjaliści zapoznali się z ofertą czytelniczą naszej placówki. Zwiedzili także wszystkie agendy poznając pracowników i specyfikę pracy na poszczególnych stanowiskach bibliotecznych. Próbowali swoich sił na stanowiskach SŁOWO MUZYKA OBRAZ. Szczególnie pozytywnie wyróżniła się kl. II „d”, która uprawiała radosną twórczość muzyczną podczas beztroskiej improwizacji na keyboardzieUśmiech

Natomiast w grupie czwartkowej, wychowawczyni kl. I „c” miała okazję usłyszeć próbki talentów swoich uczennic, także na „dużych” klawiszach. Ci z uczniów, którzy nie mogli doczekać się swojej kolejki przy keyboardzie skorzystali z zabawki interaktywnej. Na „małych” klawiszach wygrywając fragmenty utworów wykazywali zacięcie muzycznePuszcza oczko

Dziękujemy Wam za odwiedziny, zapraszamy w nasze progi częściej.

Zdjęcia z tych wizyt dostępne są w naszej galerii on-line: kl. I „b”, kl. II „d”, kl. I „c”

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wizyty uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2