Jesień jest piękną i kolorową porą roku, która obdarza nas najhojniej darami natury. W piątek, 11 października odwiedziły naszą bibliotekę dzieci z dwóch przedszkoli;

IMG 20191011 111217

Miejskiego Przedszkola nr 1 (grupa 4-latków) pod opieką pani Iwony Danielczuk oraz Przedszkola Integracyjnego (grupa zerowa) z panią Moniką Stańczuk.

Podczas zajęć z grupą czterolatków, podjęłam temat ogrodów. Zaprezentowałam literaturę popularnonaukową dostępną w naszej bibliotece. Następnie przeczytałam dzieciom utwór, traktujący o tematyce jesiennej. Nasi mili goście dowiedzieli się, że owoce i warzywa są bardzo zdrowe i warto po nie sięgać, szczególnie o tej porze roku.

Drugiej grupie przedszkolaków zaprezentowałam wiersz Jana Brzechwy „Na straganie” w którym brały udział także dzieci. Przedszkolaki, podczas zabawy wykazały się znajomością warzyw, rozpoznając i nazywając nie tylko te z książki, ale również te prawdziwe, które znalazły się na naszym bibliotecznym straganie. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę „Witaminki”.

Serdecznie dziekuję za mile spędzony czas i zapraszam do biblioteki.

Małgorzata Topolska