Świątecznych warsztatów ciąg dalszy... "ozdoby choinkowe"

Wietrzna pogoda okazała się niestraszna dzielnym pierwszakom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w dotarciu na biblioteczne warsztaty plastyczne. Zaproszona na zajęcia klasa I d przybyła pod opieką pani Hanny Demczuk.

Świątecznych warsztatów ciąg dalszy... ozdoby choinkowe

Wbrew terminowi ( piątek 13-tego ) spotkanie okazało się wielce przyjemne i absolutnie nie pechowe. Każda z ozdób choinkowych wykonanych przez dzieci pięknie błyszczy i zdobi nasze świąteczne drzewko. Mali artyści doskonale radzili sobie z wykonaniem brokatowych serduszek i sprężynkowych bombek. Nawet największe klasowe rozrabiaki poddały się świątecznej atmosferze i z wielki zapałem tworzyły ozdoby. Kolędy i słodki poczęstunek z pewnością umiliły pierwszakom warsztaty.

Po zajęciach manualnych uczniowie udali się na pierwsze piętro naszej biblioteki w celu zwiedzenia wystawy rękodzieła lal i przytulanek Anny Chudaś. - „ Dla każdego coś przytulnego”. Pani Joanna Orzeszko oprowadzając grupę po wystawie przeniosła ją w bajeczny świat Anoliny.
Wielką uwagę dzieci zwrócił też mieszkający w Oddziale bibliotecznym bałwanek. Uczniowie po raz pierwszy w swoim życiu mieli możliwość wzięcia udziału w iście demokratycznych wyborach. W głosowaniu jawnym, zdecydowaną większością głosów, przy trzech głosach wstrzymujących się bałwankowi nadano imię „ MIKUŚ”.

Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci obejrzały serię filmików edukacyjnych p. h. „Święta XXI wieku- bezpiecznie z Netem” nawiązujących do zagrożeń wynikających z korzystania przez dzieci z Internetu.

Tematem przewodnim spotkania były oczywiście Święta, spędzone z rodziną – bezpiecznie i bez nałogów.

Warsztaty poprowadziły Ewa Szewczyk i Olga Puś.

Powstałe na warsztatach dzieła jak i przystrojoną nimi choinkę można podziwiać w Galerii „ Na Piętrze” naszej Biblioteki.

Dziękujemy:

Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za przyjęcie roli współorganizatora grudniowych warsztatów plastycznych dla dzieci oraz ufundowanie materiałów niezbędnych do wykonania prac.

Nadleśnictwu Włodawa za przekazanie bibliotece przepięknych, pachnących świątecznych drzewek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów (13.12.13 r.) w naszej galerii

Ewa Szewczyk

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Świątecznych warsztatów ciąg dalszy... "ozdoby choinkowe"