Styczniowe spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

W sobotnie przedpołudnie, 11 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży.

Klubowicze  młodzieżowego DKK

Na to szczególne, pierwsze w tym roku spotkanie zaprosiliśmy Martę Ładak, mgr polonistyki, korektorkę w regionalnym kwartalniku Wschód, która przekazała i wyjaśniła klubowiczom podstawowe zasady pisania recenzji. Dodatkowo, młodzież zapoznała się z księgozbiorem bibliotecznym dotyczącym tematu. Uczestnicy spotkania zobaczyli więc poradniki Jak pisać?, Piszemy poprawnie, Sztuka pisania i inne pomocne w pisaniu publikacje. Ponadto skorzystali ze słowników i encyklopedii języka polskiego.

Członkowie klubu, oprócz tego, że bardzo lubią czytać, chcą także rozmawiać i dzielić się swoimi opiniami o książkach. Recenzja jest jedną z form, która daje możliwość wymiany swoich poglądów.

Na sobotnie spotkanie każdy z uczestników przyniósł ulubioną lekturę. Wśród książek znalazły się m.in. Opowieści z Narnii, Wiedźmin, Magiczne drzewo, Wiatr, Tajemnica biura, Głos w wietrze i inne. Po dokładnym zapoznaniu się z zasadami pisania recenzji, klubowicze spróbowali swoich sił w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy Uśmiech Po niespełna godzinie spod różowych długopisów z logo DKK wyszły pierwsze teksty zachęcające do sięgania po ulubione książki naszych młodych, klubowych Czytelników. Niektórzy uczestnicy spotkania wybrali recenzję rysowaną, dzięki czemu po chwili mogłyśmy podziwiać barwne plakaty promujące wyjątkowe opowieści.

Recenzje Patrycji, Lidii i Rozalii zamieszczone są na stronie www.mbpwlodawa.pl w zakładce Szuflada Czytelników. Gorąco zachęcam pozostałych klubowiczów do umieszczania swoich tekstów na stronie MBP we Włodawie, lub przesyłania ich na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zdjęcia ze spotkania DKK można obejrzeć w naszej galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Styczniowe spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki