W poniedziałek (09.12.2019 r.) w naszej bibliotece miało miejsce szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego.

W programie szkolenia:
1. Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do bibliotek Austrii i Niemiec przedstawiła Monika Kędzierska bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie.
2. „EtnoPol(e)ska kawalkada” – z prezentacją projektu zapoznały nas Małgorzata Zińczuk zastępca dyrektora do spraw merytorycznych MBP we Włodawie i Edyta Pietrzak kierownik Działu Regionalnego MBP we Włodawie.
Część spotkania poświęciliśmy na wysłuchanie sprawozdania z przebiegu projektu „O finansach w bibliotece VI edycja” dotyczącego edukacji ekonomicznej seniorów, którą przedstawił Jacek Żurawski dyrektor MBP we Włodawie.
W czasie szkolenia miało też miejsce spotkanie opłatkowe, na którym wszyscy bibliotekarze sieci bibliotek publicznych powiatu i pracownicy naszej biblioteki złożyli sobie życzenia świąteczne i podzielili się opłatkiem.
Ponadto nie zabrakło jak zwykle „prezentów”. Na zakończenie spotkania wszystkie biblioteki gminne i filie biblioteczne powiatu włodawskiego otrzymały publikację „EtnoPol(e)ska kawalkada. Rozważania nad kulturą, tradycją i tożsamością mieszkańców Ziemi Poleskiej” z prośbą o wpisanie do inwentarza.
Następne szkolenie przewidziane jest na marzec przyszłego roku.

Instruktor ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego
Ewa Krukowska i Monika Urbańska – Nazaruk

Fot. E. Pietrzak, J. Orzeszko