Wtorkowe zwiedzanie wystaw przez uczniów SP nr 2 we Włodawie

Miłą wizytę złożyli nam uczniowie kl. V”b”, którzy przyszli do nas we wtorek, 11 lutego pod opieką wychowawczyni, pani Marty Kaczmarskiej i pani Beaty Wyrzykowskiej-Telepko, bibliotekarza szkoły.

Celem wizyty uczniów było zwiedzenie wystawy „Drogi ku wiedzy” prezentowanej w Galerii „Na Parterze” w MBP. Wystawa opracowana w Archiwum Państwowym w Lublinie prezentuje różnorodne formy, treści kształcenia na przestrzeni dziejów, głównie Lubelszczyzny.

Młodzież z zainteresowaniem prześledziła losy szkoły zarówno w jej wymiarze architektonicznym, jak i instytucjonalnym.

Żywą reakcję wzbudziły plansze przedstawiające zestaw ćwiczeń dla uczniów. Nasi mili goście ochoczo wypróbowali zalecane propozycje mające na celu utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Uczniowie obejrzeli także film przygotowany przez Zakład Karny we Włodawie o I Ogólnopolskim Konkursie Pisania Ikon. Następnie przeszliśmy do Galerii „Na Poddaszu”, gdzie młodzież mogła z bliska przyjrzeć się więziennej twórczości, nie kryjąc zachwytu nad ikonami.

W Galerii „Na Piętrze” uczniowie obejrzeli dzieła plastyczne swoich koleżanek i kolegów, prezentowane na pokonkursowej wystawie prac „Rok Tuwimowski”.

Wizyta nie byłaby kompletna bez zajrzenia do Oddziału dla Dzieci Uśmiechgdzie ku naszej radości uczniowie czują się bardzo dobrze i swobodniePuszcza oczko

Dziękujemy za wizytę w bibliotece, zapraszamy w nasze progi jak najczęściej!

Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć w galerii on-line

Joanna Orzeszko

Jesteś› tutaj: Oddział dla Dzieci Wtorkowe zwiedzanie wystaw przez uczniów SP nr 2 we Włodawie