Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

6 maja 2014 r. bibliotekarze bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznej z powiatu włodawskiego świętowali Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Organizatorami uroczystości byli: Starostwo Powiatowe we Włodawie, Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy MBP we Włodawie oraz Związek Zawodowy Pracowników Bibliotek Publicznych.
Spotkanie było okazją do przypomnienia o ważnej misji bibliotek w kulturze polskiej oraz o ludziach, którzy stoją na straży wartości przechowywanych i udostępnianych w tych instytucjach.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

Z okazji 200 rocznicy urodzin wybitnego etnografa i folklorysty, uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, rok 2014 został ogłoszony Rokiem Oskara Kolberga. Stąd też spotkanie zorganizowano we włodawskiej placówce oświatowej noszącej imię patrona tegorocznego Powiatowego Dnia Bibliotekarza w Młodzieżowym Domu Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie i w znacznej części tej postaci zostało poświęcone.
Podkreśliły to prowadzące Małgorzata Zińczuk, Przewodnicząca Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy MBP we Włodawie i Ewa Krukowska, Wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Bibliotek Publicznych.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

„Kolbergowską dedykację” dla bibliotekarzy i ich gości przygotowali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

Pod kierunkiem instruktorów Renaty Jakimczuk i Iwony Szwaj.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

Dzień Bibliotekarza sprzyja przypomnieniu i promowaniu zawodowych osiągnięć bibliotekarzy. Honorowe Odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej wręczył w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego Starosta Włodawski Wiesław Holaczuk. Otrzymały je: Bożena Trubaj z Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Brusie, Lucyna Milart z Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa, Ewa Grum z Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Uhruskiej i Grażyna Grzywaczewska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Brusie.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Pracowników Kultury i Sztuki Jan Budkiewicz wyróżnił Ewę Grum z Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Uhruskiej i Wandę Lubczyńską z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Srebrną Odznaką Zasłużony Działacz Związkowy Kultury i Sztuki. Odznaczenia wręczyła Anna Miszczak, Przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Bibliotek Publicznych z siedzibą w Chełmie.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

Starosta Włodawski na ręce Dyrektora Jacka Żurawskiego złożył „Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie podziękowanie za pomoc w realizacji zadań w zakresie prowadzenia biblioteki powiatowej z wyrazami wdzięczności za zaangażowanie, pomoc i dbałość w szerzeniu kultury w naszym powiecie.”

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

Szczególne podziękowania złożył dotychczasowemu instruktorowi ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego Ewie Krukowskiej z MBP we Włodawie.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

Kwiaty wraz z życzeniami dla społeczności bibliotekarskiej powiatu włodawskiego otrzymała Monika Urbańska-Nazaruk, obecny instruktor ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

Wójt Gminy Hańsk Marek Kopieniak i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku Ariel Struski podkreślili ważną rolę bibliotekarzy w lokalnych społecznościach. Szczególne podziękowania skierowali do Wioletty Wójtowicz-Wicińskiej i Agnieszki Wróbel z Gminnej Biblioteki Publicznej w Hańsku.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

Elżbieta Rabczewska w imieniu Dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie Zbigniewa Wysokińskiego i swoim własnym podziękowała za dotychczasową, owocną współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną we Włodawie Dyrektorowi Jackowi Żurawskiemu.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014

Życzenia okolicznościowe dla bibliotekarzy powiatu włodawskiego, w imieniu Zarządu Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Rady Programowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włodawie złożyła Przewodnicząca Irena Rutkowska.

Małgorzata Zińczuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2014