Majowe spotkanie "Nadbużańskiej Frazy"

Dzisiaj (20.05.14 r.) w Dziale Regionalnym biblioteki odbyło się spotkanie członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza” ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Majowe spotkanie Nadbużańskiej Frazy

Artyści rozpoczęli spotkanie od chwili wspomnień o Tadeuszu Różewiczu, zmarłym 24 kwietnia 2014 r. polskim prozaiku, poecie dramaturgu i scenarzyście. Nasi regionalni twórcy przypomnieli wybrane utwory pisarza oraz podzielili się odczuciami związanymi z jego życiem i twórczością.

W dalszej części spotkania twórcy przedstawili próbki swoich ostatnich poetyckich dokonań. Omówili także warsztat literacki zaprezentowanych prac.

Zachęcamy też do zapoznania się z wierszami członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza”, które można znaleźć na naszej stronie w zakładce Szuflada czytelników.

Kolejne zebranie spotkanie nadbużańskich poetów planowane jest 17 czerwca 2014 r. w Dziale Regionalnym MBP.

Jesteś› tutaj: Regionalia Majowe spotkanie "Nadbużańskiej Frazy"