Uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą już się cieszyć zasłużonymi wakacjami. Dzisiaj (12.06.14 r.) w Urzędzie Gminy w Hannie nastąpiło uroczyste zakończenie roku akademickiego 2013/2014.
Zanim jednak to się stało studentów czekał ostatni egzamin – udział w Finale X Konkursu Czytelniczego dla Uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

X Konkurs Czytelniczy UTW - finał

Tegoroczna, jubileuszowa, edycja konkursu przebiegała pod hasłem: Tadeusz Dołęga-Mostowicz – życie i twórczość. Zakres zadnia obejmował znajomość życiorysu pisarza oraz dwóch wybranych powieści - "Znachor" i "Profesor Wilczur".

Gotowość przystąpienia do egzaminu zgłosiło 12 uczestników (Halina Bondyra, Jan Grzegorczyk, Halina Ignatiuk, Barbara Kociuba, Jadwiga Korona, Anna Kościuk, Krystyna Łągwa, Franciszka Patejuk, Janina Świętochowska, Irena Tetych, Mieczysław Wakuła, Władysław Zarczuk).

Komisja Konkursowa w składzie: Przewodnicząca Irena Rutkowska, Członkowie: Ewa Krukowska, Ewa Pawlik i Edyta Pietrzak po sprawdzeniu testów egzaminacyjnych, biorąc pod uwagę wysoki poziom wiedzy studentów, postanowiła pięciu uczestników nagrodzić i siedmiu wyróżnić.

Lista laureatów:

Nagrody:

• I miejsce: Halina Bondyra,
  • II miejsce: Janina Świętochowska,
  • III miejsce: Jan Grzegorczyk,
  • IV miejsce: Krystyna Łągwa,
  • V miejsce: Jadwiga Korona.

Wyróżnienia (wg alfabetu): Halina Ignatiuk, Barbara Kociuba, Anna Kościuk, Franciszka Patejuk, Irena Tetych, Mieczysław Wakuła, Władysław Zarczuk.

Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursu odbyło się podczas zakończenia roku akademickiego w nowej sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Hannie, udostępnionej dzięki uprzejmości Wójta Gminy Grażyny Kowalik.
Nieocenioną pomocą podczas finału konkursu wsparła organizatorów Ewa Pawlik, Kierownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Hannie.

Honorowy Patronat nad konkursem:
Jerzy Wrzesień Burmistrz Włodawy

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie,
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie.

Fundatorzy nagród:
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie,
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie,
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło przy MBP Włodawa,
Dorota Garczyńska-Ślusarz,
Andrzej Lis, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Różance,
Mieczysław Tokarski, Prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego o/Włodawa.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia Znachor w Hannie, czyli Finał Konkursu Czytelniczego dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku