Zaproszenie na powarsztatową wystawę Latającego Uniwersytetu Historii Mówionej

Grupa Mowa Żywa oraz Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
z młodzieżą włodawską zapraszają na wernisaż wystawy programu
Latający Uniwersytet Historii Mówionej

Latający Uniwersytet Historii Mówionej - podsumowanie

7 lipca 2014 roku (poniedziałek)
o godz. 17.00

w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie
ul. Przechodnia 13

W programie:

• prezentacja wystawy (Galeria Na Poddaszu)
  • multimedialne prezentacje
  • koncert Rapera Dolara (Galeria Na Parterze)

Projekt Latający Uniwersytet Historii Mówionej współfinansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Równać Szanse 2013” administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. W ramach programu od stycznia 2014 r. młodzież ze szkół włodawskich spotyka się na różnych warsztatach tematycznych, sprawdza się w pracy zespołowej, planuje zadania oraz bada tajniki komunikacji społecznej oraz sztuki autoprezentacji. Ponad 20-osobowa grupa młodzieży zaznajamia się ze swoim lokalnym środowiskiem, miejscem pochodzenia, ciekawymi opowieściami z regionu (wyjazdy studyjne i aktywne zwiedzanie terenu oraz rozmowy ze świadkami historii).

7 lipca młodzi liderzy zaprezentują swoje dokonania, w tym samodzielnie stworzoną wystawę w bibliotece oraz prezentacje multimedialne. Jednocześnie mieszkańcy Włodawy zaproszeni zostaną do włączenia się w przygotowanie instalacji artystycznej upamiętniającej 480. rocznicę urodzin Włodawy, która planowana jest przez uczestników projektu na pierwszą połowę września i zostanie otworzona w przestrzeni miejskiej.

Grupa Mowa Żywa to nieformalna grupa z siedzibą we Włodawie działająca społecznie od ponad dwóch lat. Zrzesza aktywnych obywateli w różnym wieku i różnych profesji, którzy swoim doświadczeniem wspierają i rozwijają działania społeczne, szczególnie z zakresu edukacji nieformalnej, nastawionej na dialog międzypokoleniowy, międzykulturowy i międzynarodowy.

W swoich projektach stara się działać na rzecz tolerancji i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W tym realizuje m. in. polsko-ukraińskie badania na pograniczu, spotkania autorskie, promując kulturę dziedzictwa niematerialnego, żywego dialogu i spotkania.

facebook.com/mowazywa

WSTĘP WOLNY! Serdecznie zapraszamy!

Jesteś› tutaj: Regionalia Zaproszenie na powarsztatową wystawę Latającego Uniwersytetu Historii Mówionej