"Niedziela z... tatą" w BPG Hańsk

W dniu 29 czerwca na boisku sportowym „Orlik” w Hańsku odbyły się kolejne już zajęcia dla dzieci i rodziców w ramach projektu „Niedziela z…” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Hańsk. Tym razem była to „Niedziela z… tatą”.

Niedziela z... tatą w BPG Hańsk

Dzieci wraz z tatusiami miały okazję wziąć udział w wielu ciekawych formach rywalizacji sportowo-rekreacyjnych, zabawach z chustą animacyjną i tunelami. Zorganizowano także mecz piłki nożnej pomiędzy tatusiami a dziećmi, który zakończył się remisem 2:2. W rzutach karnych zwyciężyły dzieci.

Podczas zajęć nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu „Gra podwórkowa mojego taty”, w którym nagrodę książkową otrzymali Kacper i Andrzej Czyż, prezentując zapomnianą już dzisiaj grę w kapsle.

Niedzielne spotkanie pozwoliło dzieciom i ich rodzicom na aktywne spędzenie czasu wolnego, integrację i dobrą zabawę.

Kolejne spotkanie „Niedziela z babcią” odbędzie się już w lipcu. Zapisy w bibliotece prowadzi koordynator projektu Agnieszka Wróbel.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk