"Niedziela z... babcią" w BPG Hańsk

W dniu 27 lipca w Bibliotece Publicznej Gminy Hańsk odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Niedziela z…”. Tym razem bibliotekę odwiedziły babcie z wnukami.

Niedziela z... babcią w BPG Hańsk

Zajęcia „Niedziela z… babcią” rozpoczęła wizyta w Izbie Regionalnej, gdzie pan Jarosław Respond – miejscowy regionalista, zaprezentował zgromadzone w izbie przedmioty dawnego użytku. Dla babć była to okazja do wspomnień, a dla wnuków do poznania przedmiotów, którymi posługiwały się ich dziadkowie: dzieży, makatek, makutry.

Następnie zajęcia przeniosły się do budynku biblioteki, gdzie babcie wraz z wnukami pod okiem pań z Koła Aktywnych Kobiet z Hańska próbowały swoich sił w lepieniu pierogów z serem lub jagodami. Był także wspólny poczęstunek, zabawy, karaoke. Babcie otrzymały przepis na rogaliki z marmoladą, które mogą zrobić w domu wraz z wnukami, a dzieci drobne upominki.

Podczas zajęć nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu „Najstarsze zdjęcie w mojej rodzinie”, w którym nagrodę książkową otrzymały Basia i Ewa Mitrut, prezentując zdjęcie z 1907 roku.

Niedzielne spotkanie pozwoliło wnukom i ich babciom na aktywne spędzenie czasu wolnego, poznanie nowych rzeczy, integrację i dobrą zabawę.

Biblioteka w Hańsku zaprasza na kolejne spotkanie „Niedziela z dziadkiem”, które odbędzie się już w sierpniu.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Agnieszka Wróbel
BPG Hańsk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia "Niedziela z... babcią" w BPG Hańsk