"Niedziela z... dziadkiem" w BPG Hańsk

W niedzielne popołudnie 10 sierpnia Bibliotekę Publiczną Gminy Hańsk odwiedzili dziadkowie wraz ze swoimi wnukami. Było to już czwarte spotkanie w ramach projektu „Niedziela z…”.

Niedziela z... dziadkiem w BPG Hańsk

„Niedziela z... dziadkiem” to spotkanie łączące stare i nowe technologie. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak działało stare kino w Gminnym Ośrodku Kultury w Hańsku i obejrzeć bajki z kliszy. Wnukowie zobaczyli stare projektory, klisze, slajdy, dziadkowie zaś nauczyli się grać na X-BOX Kinect.

Podczas spotkania rozstrzygnięty został także konkurs na najstarsze zdjęcie rodzinne, w którym zwyciężyli Amelia i Stanisław Olszewscy. Fotografia pochodziła z 1936 roku.

„Niedziela z…” to projekt, który pozwolił dorosłym i dzieciom na integrację, wymianę doświadczeń, rozmowę, była to także okazja, aby poznać nowe formy spędzania wolnego czasu.

Biblioteka zaprasza wszystkich uczestników projektu i nie tylko na międzypokoleniowe spotkanie integracyjne, które odbędzie się na zakończenie wakacji.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia "Niedziela z... dziadkiem" w BPG Hańsk