W piątkowy poranek, (18 marca) naszą bibliotekę odwiedziła pani Edyta Lewaj wraz z grupą Tygrysków z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie.

Grupa dzieci pozuje do fotografii wraz z prowadzącą. Po lewej stronie przykuca bibliotekarka, która w lewej dłoni trzyma kolorowe zakładki. Na jej kolanach siedzi uśmiechnięta dziewczynka. Tło stanowią regały z książkami.

Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą stać się posiadaczami karty bibliotecznej. Zostały zapoznane zarówno z procedurami zapisu do biblioteki jak również o realizowanych projektach w bibliotece m. in.; „Mała Książka – Wielki Człowiek” czy „Powiatowy Festiwal Twórczości Dziecięcej”.

Po lewej stronie siedzi prowadząca zajęcia, a grupa przedszkolaków siedzi wokół niej. W prawej ręce, bibliotekarka trzyma rozłożoną książkę a lewą dłonią wskazuje na dzieci zgłaszające się do odpowiedzi. Tło stanowią meble dziecięce, zabawki wraz z książeczkami i biała tablica na której wyeksponowane są kolorowe obrazki.

Następnie przeczytałam moim gościom bajkę Franklin i książka z biblioteki – Sharon Jennings. Przygody młodego żółwika zainspirowały nas do ciekawej dyskusji na temat książek i pomocnych podczas czytania zakładkach.

Opiekunka grupy Tygrysków, podpisuje zakładki ze specjalną dedykacją od Miejskiego Przedszkola Integracyjnego przy białym blacie fortepianu. Wokół pani siedzą dzieci. Tło stanowi wystrój biblioteki w kolorach czerwono – czarnych.

Później wspólnie oglądaliśmy wystawę „Świat w zakładce zapisany”, która znajduje się w Galerii Na Piętrze. Na zakończenie zajęć dzieci przekazały własnoręcznie przez nie wykonaną zakładkę wraz z dedykacją do kolekcji pani Marty Gruszczyńskiej. Kolorowymi zakładkami także obdarowani zostali bibliotekarze. Dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do biblioteki.

Małgorzata Topolska