Środowy poranek w Oddziale dla Dzieci był bardzo wesoły! 23 marca odwiedziły nas dzieci wraz z wychowawczynią, panią Anią Stopą z Miejskiego Przedszkola nr 1 we Włodawie.

Oddział dla Dzieci. Grupka dzieci otacza prowadzącą (J. Orzeszko). Dzieci wręczają pani laurkę. W tle białe regały z kolorowymi książeczkami, maskotki na regałach. Po prawej stronie stoi wychowawczyni przedszkolaków (A. Stopa) z uśmiechem przygląda się dzieciom.

Sympatyczne Wiewióreczki rozpoczęły swoją wizytę w Galerii Na Piętrze, gdzie obejrzały wystawę „Świat w zakładce zapisany”. Następnie w Oddziale dla Dzieci wspólnie przyjrzeliśmy się rozterkom Kolorowego Potwora, zagubionego w świecie uczuć bohatera przestrzennej książeczki, o tym samym tytule. Trzylatki świetnie rozpoznały emocje, których doświadczał sympatyczny Potwór i z zaangażowaniem opowiadały o swoich doświadczeniach w przeżywaniu tych samych uczuć. Kolejna opowieść, którą dzieci z uwagą wysłuchały dotyczyła przyjaźni. W książeczce „Jeden dla Ciebie, dwa dla mnie” bohaterowie uświadomili nam, że przyjaźń bywa wystawiana na ciężkie próby :) zwłaszcza, gdy trzeba rozstrzygnąć spory kulinarne, a dokładniej sprawiedliwości przy podziale posiłku :) Wiewióreczki poszukiwały sposobów na niedopuszczenie do problematycznej sytuacji i ewentualne rozwiązanie już zaistniałej.
Na zakończenie wizyty przedszkolaki podarowały nam własnoręcznie przygotowaną laurkę, która zdobi biblioteczny regał i przypomina nam o tym miłym spotkaniu każdego dnia :)
Teraz, kiedy przedszkolaki wiedzą, jak wstąpić w czytelnicze szeregi naszej biblioteki obiecały odwiedzać nas częściej :)
Zapraszamy serdecznie :)

Fot. M. Topolska