W czwartek (24.03.2022 r.) w naszej bibliotece miało miejsce szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego.

Instruktor d/s Bibliotek Publicznych Powiatu Włodawskiego 	 Załączniki15:34 (5 godzin temu) 	 do mnie Hej, przesyłam artykuł z wczorajszego szkolenia powiatowego, ponadto wybrałam dwa zdjęcia: 24 Duża sala. Na środku stoją stoły, wokół siedzą dorośli ludzie. Kobiety i mężczyźni. Na stołach leżą dokumenty i stoją filiżanki. Wszyscy obecni zwróceni są w kierunku sceny. Na końcu sali przy stoliku siedzi mężczyzna skierowany w stronę widowni.

Wszyscy uczestnicy spotkania ucieszyli się że mogliśmy spotkać się osobiście. Była wymiana książek do Dyskusyjnych Klubów Książki, dostaliśmy upominki, zakładki, plakaty z logo DKK.

Sala widowiskowa. Przy małym stoliku w końcu sali siedzi mężczyzna. Na stoliku stoi komputer. Mężczyzna zwrócony jest w stronę widowni ma rozłożone ręce i coś tłumaczy.

W programie szkolenia:
1. Analiza działalności bibliotek publicznych powiatu włodawskiego za rok 2021 – Monika Urbańska – Nazaruk, instruktor MBP we Włodawie.
2. Podsumowanie działalności bibliotek publicznych województwa lubelskiego w 2021 r. - Paweł Kordybacha – Dział Instrukcyjno – Metodyczny WBP w Lublinie.
3. Informacje dotyczące „BIBLIOTEKI SOBIBÓR” i Centrum Edukacji Historycznej „STACJA SOBIBÓR” - spotkanie z dr. Markiem Bemem.
4. Spotkanie informacyjne dotyczące systemu bibliotecznego MAK+ - Szymon Sokół - administrator.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy dostali Kwartalnik Społeczno – Kulturalny „Wschód”. Następne szkolenie przewidziane jest na czerwiec bieżącego roku.

Instruktorki ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego
Ewa Krukowska i Monika Urbańska - Nazaruk