W poniedziałek, (28 marca) naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy II „a” ze Szkoły Podstawowej Nr 2, pod opieką pani Marzeny Malinowskiej.

Po lewej stronie siedzi prowadząca zajęcia z książką w dłoni, skierowana do grupy dzieci. Z prawej strony siedzi grupa dzieci, skierowana twarzami do prowadzącej. Tło stanowi wystrój biblioteki w kolorach czerwono- czarnych.

Zajęcia rozpoczęliśmy od zajęć w barwnej agendzie jaką jest Oddział dla Dzieci. Grupa została zapoznana z procedurami obowiązującymi podczas zapisu w poczet czytelników do biblioteki. Następnie przeczytałam moim gościom ciekawą książkę Willemsa Mo Mieszkamy w książce, której główni bohaterowie bajki Leon i Malinka, w zabawny sposób zachęcili słuchaczy do wspólnego głośnego czytania. W rezultacie, dzieci poprosiły abym przeczytała im kolejną część z tej serii. Jestem przekonana, że cała nowo zakupiona kolekcja książek, okaże się hitem naszych młodych czytelników. Każdy miłośnik dobrej literatury, zdaje sobie sprawę jak ważne i przydatne podczas czytania są zakładki do książek. Dlatego oprowadziłam klasę po Galerii Na Piętrze aby mogły podziwiać niesamowitą kolekcję zakładek pani Marty Gruszczyńskiej „Świat w zakładce zapisany”. Następnie przeszliśmy do Wypożyczalni dla Dorosłych, gdzie przywitała nas ciepło pani Olga Puś. Na zakończenie naszego spotkania zaprezentowałam dzieciom „Ul biblioteczny”, który jest często odwiedzany przez naszych czytelników zarówno tych małych jak i troszkę starszych.
Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas i zapraszam do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska