27 sierpnia w Galerii "Na Parterze" Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie zagościła wystawa "Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy". Na 48 planszach wystawienniczych wyeksponowano 77 fotogramów (40,5 x 30 cm) – utrwalonych w kadrze Leszka Niejedli – osobliwości przyrodniczych i krajobrazowych Ziemi Włodawskiej.
Mimo sezonu urlopowego na wernisaż przybyło liczne grono zaproszonych gości, w tym Starosta Powiatu Włodawskiego Wiesław Holaczuk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej we Włodawie Tomasz Korzeniewski. Dopisali również włodawscy leśnicy, znajomi, przyjaciele, rodzina oraz czytelnicy biblioteki.

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy - wernisaż

Uroczystego otwarcia dokonali: Jacek Żurawski – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, Andrzej Kozak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Włodawa i Stanisław Dajek – zastępca Nadleśniczego.

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy - wernisaż

Z okazji przypadających w tym roku obchodów 90-lecia Lasów Państwowych i 70-lecia Nadleśnictwa Włodawa dyrektor biblioteki Jacek Żurawski pogratulował Nadleśniczemu Andrzejowi Kozakowi dotychczasowych osiągnięć oraz przekazał wszystkim leśnikom życzenia wielu sukcesów i satysfakcji z pracy zawodowej i w życiu osobistym. Podziękował też za dotychczasową współpracę z biblioteką oraz pomoc w organizacji obecnej wystawy.

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy - wernisaż

Leszek Niejedli z Włodawy – z wykształcenia leśnik, z zamiłowania obserwator przyrody i fotografik. Laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych z ogromną skromnością opowiada o efektach podglądania natury przez obiektyw aparatu.

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy - wernisaż

Z większym entuzjazmem opowiada o obiektach swojej fotograficznej pasji, szczególnie ptakach.

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy - wernisaż

Opowieści leśno-przyrodnicze towarzyszyły również przy słodkim poczęstunku. Wernisaż, w dniu 27 sierpnia 2014 r., odbył się w Galerii "Na Parterze" Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Współorganizatorem było Nadleśnictwo Włodawa.

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy - wernisaż

Dla wszystkich uczestników wernisażu, a także dla zwiedzających wystawę w terminach późniejszych, Nadleśnictwo Włodawa przekazało najnowszy folder z zaproszeniem Pana Nadleśniczego "...w lasy włodawskie na odpoczynek, atrakcyjne wycieczki krajoznawcze i spotkanie z piękną przyrodą".

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy - wernisaż

Wystawę uzupełnia bogata kolekcja zdjęć pana Leszka Niejedli prezentowana na monitorach E-Galerii. Prezentacji multimedialnej towarzyszy "Koncert polskiej przyrody" (z płyty CD), który przenosi zwiedzających na łono natury, w świat muzyki przyrody.

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy - wernisaż

Zwiedzając przyrodniczo-fotograficzną ścieżkę wystawienniczą "można znaleźć się w puchaczowym ostępie, wysłuchać wiosennej pieśni głuszca, przed świtem spotkać się z cietrzewiami, o zmierzchu wsłuchać się w chrapanie słonek, a na koniec w niesamowitym charyzmatycznym klimacie jesiennej kniei usłyszeć odgłosy rykowiska".

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy - wernisaż

Wystawa "Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy" eksponowana będzie w bibliotecznej Galerii do końca września.

Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy - wernisaż

Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem wystawy zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki (9.30 – 17.00). Grupy zorganizowane, w ramach przyrodniczych lekcji bibliotecznych, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (82 572 11 03 lub 82 572 14 92).

Organizatorzy wystawy:
Nadleśnictwo Włodawa

Osoby do kontaktu:
Kustosz Joanna Orzeszko – komisarz wystawy, instalacja i aranżacja ekspozycji
Starszy Kustosz Małgorzata Zińczuk – koordynator organizacyjny wystawy

Małgorzata Zińczuk
fot. Joanna Orzeszko

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia ZOBACZYĆ I USŁYSZEĆ NADBUŻAŃSKĄ PRZYRODĘ - fotorelacja z wernisażu wystawy "Przyroda doliny Bugu i okolic Włodawy"