NARODOWE CZYTANIE TUŻ-TUŻ... BĄDŹ Z NAMI 6 WRZEŚNIA

Już jutro czeka nas dzień pełen doznań literackich przeplatanych wizją sarmackiej rzeczywistości i potyczkami dawnych wojów.

W czwartek, 4 września 2014 r., młodzież z włodawskich szkół przemierzała ulice miasta zachęcając mieszkańców do pokrzepienia swych serc przy kolejnych rozdziałach dzieł Henryka Sienkiewicza.

Narodowe Czytanie 2014 - promocja

Uczniowie ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, pod kierunkiem Pani Haliny Karpiuk, przygotowali w swojej szkolnej bibliotece instalację stworzoną ze wszystkim dostępnych egzemplarzy utworów naszego noblisty. Następnie wyruszyli w miasto, przepasani szarfami z tytułami kolejnych tomów, aby przypomnieć Włodawie o bohaterach żyjących na ich kartach.

W innej części miasta uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, również zrobili niezłe zamieszanie. Przez wielki megafon oznajmiali Włodawiakom o zbliżającej się trzeciej edycji Narodowego Czytania, zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, która w tym roku odbędzie się na dziedzińcu Czworoboku. Kroku dotrzymywała im Pani Danuta Sztuce.

Zdjęcia ze wspólnej akcji możecie zobaczyć tutaj.

Patronat nad włodawską edycją publicznego czytania dzieł Henryka Sienkiewicza objął Burmistrz Włodawy – Jerzy Wrzesień. Głównym organizatorem i realizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie. Wydarzenie ujęte zostało również w programie promocji województwa lubelskiego „Włodawa, tajemnica i piękno pogranicza, dobre na weekend”, realizowanego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie.

Spotykamy się w sobotę, 6 września w godz. 13.00 : 18.00 na dziedzińcu wewnętrznym włodawskiego Czworoboku.

W programie:
13.00 – 15.00 – Biblioteczne Safari ze Stasiem, Nel i … Sabą
- głośne czytanie fragmentów W pustyni i w puszczy przez dorosłych użytkowników biblioteki i przedstawicieli służb mundurowych,
- konkursy i quizy literackie, gry i zabawy ruchowe,
- etiuda teatralna A hoj przygodo! w wykonaniu czytelników Oddziału dla Dzieci MBP we Włodawie,
- konkurs na najciekawszy strój z epoki Sienkiewiczowskich bohaterów.

15.00 – 18.00 – Rycerski Piknik Literacki
- głośne czytanie fragmentów Ogniem i mieczem przez przedstawicieli włodawskich władz i instytucji samorządowych oraz służb mundurowych – współczesnych Rycerzy Miasta,
- widowiskowy pokaz historyczny Bractwa Rycerskiego Ziemi Lubelskiej Na dzikich polach (pieśni i tańce z epoki, scenki rodzajowe, pokaz fechtunku, inscenizacja pojedynku Bohuna z Wołodyjowskim),
- konkurs na najciekawszy strój z epoki Sienkiewiczowskich bohaterów.

13.00 – 18.00 – Plenerowa Księgarnia „U Rzędziana”
- możliwość zakupu dzieł Henryka Sienkiewicza,
- sygnowanie okolicznościową pieczęcią książek zakupionych i z biblioteczek domowych.

Współorganizatorami (alfabetycznie) wydarzenia są : Firma Handlowo Usługowa „Handbud” we Włodawie, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie, Międzygminny Związek Celowy z/s we Włodawie, Nadleśnictwo Sobibór, Nadleśnictwo Włodawa, Urząd Miejski we Włodawie, Włodawski Dom Kultury, Zakład Karny we Włodawie.

Zapraszamy!

Jesteś› tutaj: Regionalia NARODOWE CZYTANIE TUŻ-TUŻ... BĄDŹ Z NAMI 6 WRZEŚNIA