ZAPRASZAMY NA URODZINY WŁODAWY!

Burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień
Grupa Mowa Żywa

zapraszają na

URODZINY WŁODAWY
25 września 2014 r.

Urodziny Włodawy LUHM

Przez kilka ostatnich miesięcy informowaliśmy na stronie MBP o poczynaniach Latającego Uniwersytetu Historii Mówionej. Czas mija nam przyjemnie, aczkolwiek bardzo szybko - nadszedł finał projektu, a z nim pora na podsumowanie naszych działań. Członkowie grupy postanowili uczcić to obchodami urodzin naszego miasta.

Wybór tematu nie jest przypadkowy, w tym roku świętujemy bowiem 480. rocznicę nadania praw Miejskich Włodawie.

Z tej okazji postanowiliśmy przygotować cykl wydarzeń nawiązujących do przeszłości miasta. Jest to jednak spojrzenie nietypowe. Takiej historii Włodawy nie znajdziecie w podręcznikach. Nasza wystawa opiera się indywidualnych i niepowtarzalnych wspomnieniach mieszkańców miasta i okolic.

Dołącz do nas i odkryj Włodawę na nowo!

ZOSTAŃ RYCERZEM SWOJEGO MIASTA
w 480. rocznicę nadania praw miejskich Włodawie

W programie:
17:00 – wernisaż wystawy Języki dialogu, minikoncert dawnych pieśni pogranicza, kaplica przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, ul. Chełmska 20
17:45 – wspólne przejście do Rynku miasta
18:00 – zwiedzanie instalacji przestrzennej, happening włodawskiej młodzieży, finał I edycji programu Latający Uniwersytet Historii Mówionej, niespodzianki urodzinowe dla mieszkańców miasta i gości; dziedziniec Czworoboku

Program współfinansowany w ramach programu regionalnego Program "Równać Szanse" 2013 prowadzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Partnerzy: MPGK, ZOMAR, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej, Urząd Miasta we Włodawie, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Włodawie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, MOSiR, WDK.

Uroczystości objęte patronatem Burmistrza Włodawy.

Wydarzenie ujęte zostało również w programie promocji województwa lubelskiego „Włodawa, tajemnica i piękno pogranicza, dobre na weekend”, realizowanego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie.

Jesteś› tutaj: Regionalia ZAPRASZAMY NA URODZINY WŁODAWY!