Grupa Zabawowa w BPG Hańsk

W dniu 26 września w Bibliotece Publicznej Gminy Hańsk odbyły się zajęcia dla rodziców małych dzieci, „Bo jakie początki, takie będzie wszystko…” Co małe dzieci mogą robić z rodzicami w bibliotece?

Grupa Zabawowa w BPG Hańsk

Spotkanie poprowadziła Halina Wankowska-Marczak - pedagog, specjalista od edukacji małych dzieci z Fundacji Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego, która przekonywała, że dzieci uczą się najszybciej w pierwszych latach życia. Od tego, jakie stworzymy im warunki do rozwijania umiejętności społecznych, językowych, intelektualnych czy emocjonalnych zależy ich przyszły sukces szkolny i życiowy. Ponadto bardzo ważne jest aktywne bycie z dziećmi oraz stworzenie im możliwie najlepszych warunków do budowania poczucia własnej wartości, rozbudzania ciekawości, rozwijania samodzielności i umiejętności współpracy.

Grupa Zabawowa w BPG Hańsk

Miejscem wspólnych spotkań i działań rodziców z małymi dziećmi będzie Biblioteka Publiczna w Hańsku. Zajęcia edukacyjno-rozwojowe (tzw. Grupa Zabawowa) dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3-4 lat oraz ich rodziców odbywać się będą raz w miesiącu. Grupa Zabawowa stymuluje rozwój dzieci, jednocześnie zapewnia rodzicom wsparcie i umożliwia wymianę doświadczeń z innymi rodzicami. Grupy służą rozwojowi dzieci, ale też wzmocnieniu kompetencji rodziców.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk