W piątek, (20 maja) miałam przyjemność odwiedzić dzieci w Punkcie Przedszkolnym w Suchawie.

Grupa dzieci siedzi na dywanie skierowana do prowadzącej zajęcia. Prowadząca prezentuje bajkę ilustrowaną w  teatrzyku kamishibai. Tło stanowią zabawki i mebelki dziecięce.

Podczas spotkania, zaprezentowałam przedszkolakom dwie bajki. Jedna w postaci obrazków w teatrzyku kamishibai przedstawiała historię miłości bociana i żabki. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterów. Druga bajka, to nowość w naszej bibliotece. Książka Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcina Brykczyńskiego, pozwoliła dzieciom odkryć miejsca, w których odpoczywają zwierzęta. Obie historie choć różne, przypadły do gustu moim słuchaczom.
Serdecznie dziękuję pani Marcie Głąb za zaproszenie.
Zapraszam serdecznie całe rodziny do naszej biblioteki, by podczas czytania książek mogły poznać fascynujące historie i spędzić ze sobą miło czas.
Fot. Marta Głąb

Małgorzata Topolska