Otwarcie wystawy prac Zbigniewa Tokarskiego

W czwartek, 13 listopada 2014 r., w Galerii „Na Poddaszu” Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie obyło się otwarcie wystawy prac Zbigniewa Tokarskiego ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Otwarcie wystawy prac Zbigniewa Tokarskiego, 13.11.14 r.

Przybyłych gości powitała Małgorzata Zińczuk, Z-ca dyrektora do spraw merytorycznych Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.
Krótki wstęp wprowadzający w tematykę wydarzenia przygotowała Edyta Pietrzak, Kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa.

Sztuce trzeba oddać duszę. Zakląć w skrawku papieru nastrój chwili. Za pomocą pędzla, ołówka przełożyć świat realny na język plastyczny. Zamknąć w sztywnych ramach kartki nieograniczoną przestrzeń otaczającego świata. Ze zwykłości codzienności wyłuskać elementy warte uwiecznienia.
Malarstwo to poezja twórczości rąk, to umiejętność zatrzymania wymykającej się chwili i oddania jej z całą towarzyszącą niezwykłością i ulotnością. To zdolność zaklinania piękna i dzielenia się nim.

Wypowiedział się też sam artysta opowiadając o sobie, inspiracjach, preferowanej tematyce prac i ulubionych technikach twórczego wyrazu.

Następnie głos zabrały kolejno: Barbara Litwiniuk, Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie i Maria Wołoszyn, Prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych we Włodawie.

W Galerii "Na Poddaszu" prezentujemy 25 rysunków ołówkiem oraz 40 prac wykonanych za pomocą farb akwarelowych i akrylowych.
Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 12 grudnia 2014 r. w godzinach otwarcia biblioteki. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt.

Serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom biblioteki, którzy włączyli się w przygotowanie i realizację wernisażu. W szczególności: Dorocie Garczyńskiej-Ślusarz, Ewie Krukowskiej, Joannie Orzeszko, Urszuli Panasiuk, Oldze Puś i Małgorzacie Zińczuk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Joanna Orzeszko

Edyta Pietrzak