W środę, (09 listopada) grupa Wiewiórek z Przedszkola Miejskiego nr 1 we Włodawie, pod opieką pani Anny Bajuk odwiedziła naszą bibliotekę.

Na pierwszym planie, przy stole są wyeksponowane kolorowe liście. Wokół stołu siedzi grupa dzieci wraz ze swoją panią przedszkolanką i dekorują liśćmi słoiczki z których powstaną lampiony. Tło stanowi wystrój biblioteki w barwach czerwono – czarnych i pluszaki.

Na początku zajęć, dyskutowaliśmy z dziećmi na temat jesieni. Następnie Wiewióreczki wysłuchały bajki „Puchatkowa sterta liści”, gdzie bohaterowie tej uroczej opowieści ciekawie spędzali czas. Nasi goście także nie próżnowali. Przystąpiliśmy do jesiennych warsztatów. Dzieci z uzbieranych, kolorowych liści wykonały piękne lampiony. Każdy z nich był wyjątkowy.

Z prawej strony siedzi grupa dzieci, skierowana twarzami do jednej z prowadzących zajęcia. Po lewej stronie prowadząca czyta bajkę. Tło stanowią meble i wystawka książek tematycznych.

Mamy nadzieję, że zarówno bajki wypożyczane z Oddziału dla Dzieci jak i kolorowe lampiony, umilą naszym gościom długie jesienne wieczory.
Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy do naszej biblioteki.

Małgorzata Topolska i Asia Orzeszko

fot. Asia Orzeszko