Dzień Postaci z Bajek w Hańsku

W dniu 27 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Hańsku odbyła się impreza czytelnicza z okazji „Dnia postaci z bajek”. Dzieci z miejscowego przedszkola oraz z klas I-III wzięły udział w konkursie na przebranie bajkowe zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Hańsk.
Uczestników konkursu, nauczycieli oraz rodziców przywitali prowadzący imprezę Pszczółka Maja i Gucio.

Dzień Postaci z Bajek, Hańsk 27.11.14 r.

Konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu stroju wybranej postaci. Komisja konkursowa w składzie Monika Urbańska-Nazaruk – instruktor ds. bibliotek powiatu włodawskiego, Iwona Gołdyn – bibliotekarz szkolny, Teresa Jakubaszek – emerytowany nauczyciel i stały czytelnik biblioteki publicznej, Monika Doszko – instruktor Domu Kultury w Dubecznie miała trudny wybór spośród wielu bohaterów z różnych bajek.
Najpopularniejszymi strojami były: Kot w butach, Calineczka, Dzwoneczek, Czerwony Kapturek, Kopciuszek. Ponadto wystąpiły także Smerfetka, Pocahontas, Muszkieter, Fiona, Pinokio, Gargamel, Czarownice, Włóczykij, Kaczka Dziwaczka i wiele innych. Uczestnicy imprezy obejrzeli także projekcję bajki „Pszczółka Maja” i wspólnie zatańczyli Zumbę. Każda klasa otrzymała nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Konkurs był kolejną akcją promującą czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników w Bibliotece Publicznej w Hańsku i okazją do wspólnej zabawy.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia Dzień Postaci z Bajek w Hańsku