Zaproszenie na otwarcie wystawy Rafała Tarasa "Codzienne malowanie"

zaprasza na otwarcie wystawy
Rafała Tarasa
Codzienne malowanie

Rafał Taras, wernisaż, 27.01.14 r.

27 stycznia 2015 r., godz. 17.00
Galeria Na Parterze MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Rafał Taras pochodzi z Zamościa, zwanego Perłą Renesansu położonego na skraju Roztocza. Swoją przygodę z malarstwem zaczął w chwili, kiedy porzucił techniczne studia na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.
Zainspirowany otaczającym go światem sam stawiał pierwsze kroki, malując urokliwe zakątki Zamojszczyzny i Roztocza. Na swojej drodze spotkał bardzo dobrych malarzy, którzy udzielali mu pierwszych korekt. Dwa lata później przeprowadził się do Warszawy.
Zajmował się scenografią w produkcjach filmowych i telewizyjnych, fotografią, projektowaniem graficznym, oraz ilustracją. Mimo wielu zajęć starał się odnaleźć swoją drogę.
Zdecydował się na rozpoczęcie nauki na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Największą jednak rolę jako mentora odegrał warszawski malarz Adam Jerzy Kozłowski, do którego pracowni trafił przez zupełny przypadek. To On zdradził mu tajemnice swojego doskonałego warsztatu, ogromnie go przy tym inspirując do dalszych poszukiwań.
Obecnie realizuje projekt “Codzienne malowanie”, który zyskuje coraz większą popularność. Są to małe formy malarskie przedstawiające otaczający nas świat, którego na co dzień nie zauważamy.

Udział w wydarzeniach artystycznych:

2010 ARTBEM - Bemowskie Centrum Kultury - wystawa zbiorowa studentów EAS
2013 Wystawa zbiorowa artystów związanych z Roztoczem,Galeria Kufer Andrzeja, Warszawa
2013 Codzienne Malowanie - Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach - wystawa indywidualna,
2013 Codzienne Malowanie - Galeria Caffe Co nas kręci co nas podnieca, Warszawa - wystawa indywidualna
2014 Codzienne Malowanie - Galeria Kordegarda w Pałacu Czartoryskich w Puławach - wystawa indywidualna
2014 ART FRESH FESTIVAL, Targi sztuki. Hotel Sheraton w Warszawie
2014 XVI Ogólnopolski Plener Malarski "Bliżej natury" w Bronikowie.
2014 Zbiorowa wystawa poplenerowa, Młynary
2014 NHFEST, Nowohucki Festiwal Sztuki, Nowa Huta, Kraków

Zainteresowanych twórczością Rafała Tarasa zapraszamy na facebook.com/Codzienne

Jesteś› tutaj: Regionalia Zaproszenie na otwarcie wystawy Rafała Tarasa "Codzienne malowanie"