zaprasza na wykład z cyklu

AKADEMIA WIEDZY NIEZBĘDNEJ

dr Arkadiusz Iwaniuk
ZIOŁA I ZIOŁOLECZNICTWO

Plakat anonsujący wydarzenie.  Ciąg Fibonacciego jako zasada rozmieszczenia poszczególnych elementów plakatu, w poszczególnych kwadratach zamieszczono informacje:  1. Treść ogłoszenia (zgodna z anonsem na stronie). 2. Logotyp Akademii Wiedzy Niezbędnej - głowa człowieka witruwiańskiego wpisana w okrąg i kwadrat. 3. Zdjęcie wykładowcy. 4. Obrazek ilustrujący wykład (lawenda i motylek). 5. Numer wykładu (1).

29 marca 2023 (środa), godz. 17.00

Galeria Na Parterze
ul. Przechodnia 13

Tematyka spotkania:

• historia zielarstwa i ziołolecznictwa,
  • sposoby uprawy lub zbioru ziół,
  • przygotowywanie leków ziołowych,
  • wybrane gatunki roślin o znaczeniu leczniczym.

Mężczyzna przemawiąjacy do mikrofonu

Arkadiusz Iwaniuk

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie

Arkadiusz Iwaniuk  jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie, kierunku ogrodnictwo. Ukończył także Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Studia Podyplomowe Ochrony Parków Narodowych na Wydziale Leśnym i Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, kierunek biologia o specjalności zarządzanie środowiskiem . W 2000 r. uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych, specjalność ekologia stosowana – rozprawa doktorska pt. „Dynamika roślinności wyrobisk potorfowych”.

Od wielu lat jest zawodowo związany z ochroną środowiska. W 1998 roku rozpoczął pracę w Poleskim Parku Narodowym realizując zadania z zakresu udostępniania turystycznego parku, dydaktyki i edukacji i prowadząc działalność wydawniczą materiałów informacyjno-promocyjnych parku. W 2006 powołany przez Wojewodę Lubelskiego na stanowisko zastępcy Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Funkcję tę sprawował do czasu powołania przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na stanowisko Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie.

Brał udział w seminariach i szkoleniach z zakresu ochrony przyrody i ekologii w produkcji rolniczej m.in. w Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii. Jest autorem i współautorem licznych wydawnictw książkowych, filmowych i multimedialnych dotyczących turystyki regionu lubelskiego, ochrony przyrody i ogrodnictwa. Uczestniczył także w pracach komisji ds. rezerwatów biosfery komitetu UNESCO MAB.
/Informacja ze strony: https://www.gov.pl/web/rdos-lublin/arkadiusz-iwaniuk

Z Arkadiuszem Iwaniukiem mieliśmy już okazję spotkać się wcześniej. Między innym kilka lat temu (13.06.2017 r.) w Galerii Na Parterze włodawskiej biblioteki odbyła się promocja jego książki  "Zioła pól, lasów i ogrodów".