Misja: Zakoduj robota w bibliotece! W BPG Hańsk

Warto uczyć się programowania. To potrzebna umiejętność, która w przyszłości może zagwarantować wymarzoną pracę. A przy tym fajna zabawa, a nawet coś, co daje poczucie mocy. Wokół nas jest coraz więcej różnych urządzeń, które – aby działać – muszą zostać zaprogramowane. Świat potrzebuje coraz więcej programistów. No i dobrze jest wiedzieć, jak to wszystko funkcjonuje.

BPG Hańsk, 05.02.15 r.

Tylko jak się do tego zabrać? Jak zacząć naukę programowania, zdobywać przydatną wiedzę i dobrze się przy tym bawić? Na te i inne pytania odpowiedzieli na spotkaniu „Misja: Zakoduj robota w bibliotece!” Mariusz Boguszewski i Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie na zajęciach w bibliotece publicznej w Hańsku oraz w domu kultury w Dubecznie 5 lutego. Prowadzący pokazali dzieciom darmowe, dostępne w Internecie narzędzia, za pomocą których można tworzyć gry, programy i animacje. Napisali kilka prostych programów i od razu sprawdzili, jak działają.

Było też… kodowanie robotów! Roboty Finch to niewielkie urządzenia, którymi można sterować prostymi programami. Programy zostały napisane razem na spotkaniu. Było komunikowanie się z robotami i sprawdzanie, czy robot słucha naszych poleceń. Zagrano też w grę z robotami Finch.

Organizatorzy zajęć z robotami to biblioteka publiczna w Hańsku i FRSI w Warszawie.

Wioletta Wójtowicz-Wicińska

Jesteś› tutaj: Regionalia Misja: Zakoduj robota w bibliotece! W BPG Hańsk