Zapraszamy na wernisaż rysunku Pauliny Andor "Twarz tysiąca kresek"

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie
zapraszają na wystawę rysunku

Pauliny Andor

Twarz tysiąca kresek

Paulina Andor, wernisaż, 19.02.15 r.

Wernisaż: 19 lutego 2015 r. (czwartek), godz. 12.00
Galeria na "Poddaszu" MBP Włodawa
ul. Przechodnia 13

Zapraszamy!

Tysiące kresek tworzą twarze narysowane ręką młodej mieszkanki Włodawy Pauliny Andor. Paulina urodziła się 1 sierpnia 1997 r. Obecnie jest uczennicą drugiej klasy o profilu matematyczno – fizycznym w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie.

Jak sama podkreśla rysunek interesował ja od dziecka, jednak dopiero w gimnazjum postanowiła pójść o krok dalej i doskonalić swój talent. Zdobyła się nawet na odwagę, aby podzielić się nim z innymi - założyła bloga „Mój artystyczny świat”, na łamach którego publikuje skany swoich prac. W zakładce „o mnie” napisała: Założyłam bloga by dzielić się z Wami swoimi rysunkami i moją pasją :) Bo rysowanie sprawia mi przyjemność ! ♥.

Paulina jest samoukiem, nigdy nie uczęszczała na zajęcia plastyczne, ale zawsze mogła liczyć na rodzinę, która wspierała ją kupując jej książki o rysowaniu, farby czy kredki... Na blogu, w kolejnych postach dzieli się swoimi doświadczeniami, ale poszukuje również wskazówek i konstruktywnej krytyki płynącej od innych użytkowników. Blog Pauliny stanowi odzwierciedlenie jej zainteresowań i eksperymentów jakie podejmowała przez ostatnie 3 lata. Od ołówka i zwykłej kartki z zeszytu, przez węgiel i pastele, po farby akrylowe i olejne.

Ostatnio sięgnęła po tak niekonwencjonalne narzędzie jak kawa. Praca wykonana tą techniką nagrodzona została w wojewódzkim konkursie plastyczno – literackim „Zwyczaje i obrzędy naszych dziadków”. Rozstrzygnięcie odbyło się 10 stycznia 2015 r. w Galerii Malarstwa Polskiego na Zamku Lubelskim. Nagrody wręczał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki.

Prezentowaną w MBP wystawę tworzą 40 prace przedstawiające głównie twarze bliskich młodej artystki, oraz wizerunki osób odnalezione w internecie. Paulina wykonała wiele prac, jednak te wysłane na konkursy bardzo często nie wracają do właścicielki, dlatego część naszej ekspozycji tworzą ich skany. Dodatkowo w gablotach prezentujemy dyplomy potwierdzające udział Pauliny w konkursach powiatowych, wojewódzkich a nawet ogólnopolskich. Jak sama podkreśla, nagrody nie są dla niej najważniejsze. Satysfakcję przynosi jej, kiedy ktoś zatrzymuje wzrok na jej pracach. Rysowanie to dla niej relaks i odpoczynek od codzienności, dlatego nigdy nie zmusza się do tworzenia.

Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Regionalia Zapraszamy na wernisaż rysunku Pauliny Andor "Twarz tysiąca kresek"