Ferie w bibliotece w Hańsku

Dzieci z terenu gminy Hańsk nie miały czasu na nudę w okresie ferii. Dla uczniów, którzy zostali w domu, a chcieli ciekawie spędzić ten czas Biblioteka Publiczna przygotowała wiele atrakcji.

BPG Hańsk, Ferie 2015

W bibliotece odbywały się zajęcia plastyczne rozwijające kreatywność i wyobraźnię. Na początek dzieci wzięły udział w warsztatach szycia poduszeczek „Tańcowała igła z nitką” prowadzonych przez Annę Zaorską „Anolinę”. Ponadto tworzyły dekoracje na bal karnawałowy, a także kartki Walentynkowe.

Miłośnicy książek uczestniczyli w zajęciach pn. „ Kolorowe czytanie” połączonych z grami, konkursami i zajęciami plastycznymi. Dzieci poznały przygody Elmera – nietypowego, kolorowego słonia w kratkę, a także przeczytali historię „Zabawny ptaszek”. Najciekawsza jednak okazała się książka francuskiego autora Herve Tulleta, pt. „Kolory”, w której autor zaprosił czytelników w magiczny świat KOLORÓW. Książka okazała się zaczarowana.

W okresie ferii (2-13.02.15 r.) nie zabrakło także karaoke, projekcji bajek i filmów, w tym także bajek z kliszy ze starego projektora, np. „Przygody Pchły Szachrajki” czy „O lisku chytrusku”. Dzieci poznały również gry logiczne i układanki oraz spędziły miło czas podczas „Festiwalu gier planszowych”. Z kolei zwolennicy gier komputerowych rywalizowali w turniejach FIFA 2015 na X-BOX oraz w grach ruchowych Kinect.

Ponadto odbył się bal karnawałowy dla dzieci współorganizowany przez Zespół Parafialny „Caritas” oraz GOK.

Z tajnikami radia zapoznawali się uczestnicy zajęć „Radio internetowe od kuchni” prowadzonych przez Mariusza Józefczuka z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie, podczas których dzieci nagrywały opowiadanie „Był gdzieś haj taki kraj” i zmagali się z trudnymi wyrazami jak „Alibajdadzikafrajdawtomigraj” występującymi w książce.

Interesujące zajęcia pod nazwą „Zakoduj robota w bibliotece” zaproponowali przedstawiciele Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Prowadzący pokazali dzieciom darmowe, dostępne w Internecie narzędzia, za pomocą których można tworzyć gry, programy i animacje. Było też… kodowanie robotów! Roboty Finch to niewielkie urządzenia, którymi można sterować prostymi programami. Zajęcia odbyły się w Hańsku i w Dubecznie.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ferii:

Jesteś› tutaj: Regionalia Ferie w bibliotece w Hańsku