Grupa Zabawowa w BPG Hańsk

"Bo jakie początki takie będzie wszystko" to hasło będzie  przyświecało kolejnym spotkaniom Grupy Zabawowej, która zawiązała się w Bibliotece Publicznej Gminy Hańsk.
Pierwsze zajęcia (03.03.15 r.) mamy już za sobą. W bibliotece pojawiły się maluchy razem z opiekunami. Grupa Zabawowa to to program wspomagający rozwój dzieci, który zakłada systematyczne spotkania rodziców i małych dzieci, które nie uczęszczają jeszcze do przedszkola. Grupa ma charakter różnowiekowy – mogą uczestniczyć w niej dzieci od urodzenia do 4 roku życia.

BPG Hańsk, Grupa Zabawowa, 03.03.15 r.

Głównym celem zajęć jest stworzenie przyjaznej atmosfery, w której dzieci wraz ze swoimi opiekunami mają okazję zdobyć wiele nowych doświadczeń zmysłowych i dobrze się przy tym bawić. Dzieci uczą się najlepiej podczas nieskrępowanej zabawy, dlatego będziemy patrzeć, słuchać, wąchać, przelewać, przesypywać, mieszać, dotykać, budować, bujać się, skakać i poruszać się na wszelkie możliwe sposoby. Celem Grupy zabawowej jest także pokazanie rodzicom, w jaki sposób można wykorzystać materiały, które mamy w domu, aby zorganizować dzieciom ciekawą i rozwijającą zabawę. Jednocześnie jest to szansa na wymianę doświadczeń z innymi rodzicami. Dorośli mają szansę odkrywać wartość wspólnej zabawy i jej znaczenie dla rozwoju dziecka.

Kolejne spotkanie już w kwietniu. Zapraszamy!

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Jesteś› tutaj: Regionalia Grupa Zabawowa w BPG Hańsk