Zapraszamy na wernisaż prac Jakuba Kirsznera "Ołówkiem czarowane"

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki we Włodawie

zapraszają na wystawę rysunku

Jakuba Kirsznera
Ołówkiem czarowane

Jakub Kirszner, wernisaż, 16.04.15 r.

Wernisaż: 16 kwietnia 2015 r. (czwartek), godz. 12.00
Galeria na "Poddaszu" MBP we Włodawie
ul. Przechodnia 13

Zapraszamy!

Jakub Kirszner jest uczniem trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie. Dwie największe pasje Jakuba to rysunek i poezja. Pomimo swojego młodego wieku z uporem i konsekwencją rozwija swoje talenty. Talenty, które już wielokrotnie pozwoliły mu reprezentować swoją szkołę i miasto w wielu konkursach, również o międzynarodowej randze.
Najważniejsze osiągnięcia to: debiut literacki wierszem „Haftowany aniołek” w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (2007 r.), II miejsce za wiersz „Moje książki” w VI Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Świat wierszy najpierwszych” objętym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Biłgoraj (2007 r.), wysokie miejsca i nagrody w kolejnych edycjach Wojewódzkiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie (lata 2007-2014), stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej (rok szkol. 2011/2012), dyplom szczególnego uznania za osiągnięcia artystyczne i pracę na rzecz rozwoju kultury Lubelszczyzny przyznany przez Marszałka Województwa Lubelskiego (2013 r.), udział w trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literackiego „Czas Poetów” - prezentacja wierszy nagrodzonych w IX Wojewódzkim Konkursie Literackim organizowanym przez WOK w Lublinie (2013 r.), udział w koncercie „Ogród talentów” prezentującym młodych artystów – laureatów konkursów krajowych i międzynarodowych zorganizowanym przez Stowarzyszenie „W Stronę Sztuki” (Uniwersytet Medyczny w Lublinie 2014 r.).

Wystawa w MBP we Włodawie będzie połączeniem słowa i obrazu kreacji Jakuba. W Galerii Na Poddaszu prezentowane będą rysunki jego autorstwa, a także przeczytać będzie można wiersze, które zostały docenione przez komisje wymienionych wyżej konkursów.

Jesteś› tutaj: Regionalia Zapraszamy na wernisaż prac Jakuba Kirsznera "Ołówkiem czarowane"