W poniedziałek, (13 listopada) odwiedziła naszą bibliotekę grupa Jeżyków waz z wychowawczynią, panią Joanną Studniarską z Przedszkola Miejskiego Nr 1 we Włodawie.

W centrum siedzi bibliotekarka trzymająca w ręku książkę, skierowana twarzą do fotografa. Wokół siedzi grupa dzieci wraz z opiekunami, skierowana twarzami do bibliotekarki. Tło stanowi wystrój biblioteki w postaci regałów z książkami i biała tablica na której wyeksponowany jest plakat promujący akcję czytelniczą Mala Książka – Wielki Człowiek.

Nasze spotkanie, rozpoczęliśmy od zapoznania grupy z procedurą zapisu do naszej biblioteki.
Następnie, przeczytałam dzieciom krótki utwór autorstwa Agnieszki Frączek Nie rób drugiemu, co tobie nie miłe. Kolejnym etapem spotkania, była dyskusja na temat problematyki przedstawionej w prezentowanym wierszu.
Moi goście, mimo młodego wieku, doskonale zrozumieli przesłanie autora. Co daje nadzieję, że będą potrafili zastosować je na co dzień. Kolejnym prezentowanym utworem, był fragment opowiadania Krasnal w krzywej czapce – Wojciecha Widłaka. Wyżej wymieniona książka jest prezentem wręczanym przedszkolakom przystępującym do projektu Mała Książka – Wielki Człowiek, którego głównym organizatorem jest Instytut Książki.

W centrum siedzi bibliotekarka czytająca książkę, skierowana twarzą do fotografa. Wokół siedzi grupa dzieci wraz z opiekunami, skierowana twarzami do bibliotekarki. Tło stanowi wystrój biblioteki w postaci regałów z książkami i biała tablica na której wyeksponowany jest plakat promujący akcję czytelniczą Mala Książka – Wielki Człowiek.

Serdecznie zapraszam dzieci i rodziców do odwiedzin Oddziału dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

Małgorzata Topolska

Fot. Dawid Jabłoński