Tydzień Bibliotek 2015 w BPG Hańsk

Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk zorganizowała, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w lokalnym środowisku.

IMG 8102

Tydzień Bibliotek rozpoczęło spotkanie „Klubu Kobiet ” z Darią Wysocką-Zajul „Lino”, której pasją jest tworzenie rzeczy z lnu.
W programie Tygodnia Bibliotek znalazło się także spotkanie najmłodszych miłośników biblioteki „Grupa zabawowa”, głośne czytanie w przedszkolu „Zaczarowana biblioteka” oraz zajęcia z edukacji medialnej dla seniorów. Ponadto odbył się spektakl profilaktyczny „Tajemnica zaginionych liter” w wykonaniu teatru „Maska” z Krakowa. Rozstrzygnięty został również konkurs na imię dla pacynki, która zamieszkała w hańskiej bibliotece i już w najbliższym czasie rozpocznie głośne czytanie dzieciom. Ulka-Czytulka już niedługo zawita do przedszkola.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk