Poetycki Dzień Matki z Nadbużańską Frazą i Kresowiankami

We wtorek, 26 maja 2015 r. świętowaliśmy Dzień Matki. Przybyłych gości powitała Małgorzata Zińczuk, Z-ca dyrektora ds merytorycznych MBP, a spotkanie poprowadziła Edyta Pietrzak, Kierownik Działu Regionalnego MBP.

Poetycki Dzień Matki, 26.05.15 r.

Podczas liryczno-muzycznej wędrówki poprowadził nas wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Spotkanie z matką”, natomiast przewodnikami byli członkowie Grupy Poetyckiej Nadbużańska Fraza ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie w osobach: Czesława Michańska, Teresa Ciodyk, Eugeniusz Daniluk, Czesława Demczuk, Aldon Dzięcioł, Katarzyna Ignaciuk, Zofia Iwaniuk, Krystyna Kaszczuk, Edyta Lodwich, Halina Piekarska Władysława Wójcik oraz członkowie Zespołu Śpiewaczego Kresowianki pod kierownictwem artystycznym Barbary Litwiniuk, Prezesa STKN.

Nadbużańscy poeci odczytali swoje wiersze dedykowane matkom, natomiast „Kresowianki” wystąpiły z repertuarem złożonym z piosenek „Tak tęsknię do rodzinnych stron”, „Matko moja”, „Kraj mej matki” i „Chatka”.

Liryczno-muzyczna uczta dla duszy wprowadziła gości w pełen wzruszenia nastrój. Uczestnicy spotkania z uwagą wsłuchiwali się w treść poezji i słowa piosenek kontemplując zawarte w nich przemyślenia i refleksje.

Organizatorami Poetyckiego Dnia Matki byli: Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie i Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom spotkania za wspólnie spędzony czas, artystom ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie za wspaniały dobór utworów poświęconych matkom, Starostwu Powiatowemu we Włodawie i Polskiemu Związkowi Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy we Włodawie za słodki poczęstunek.

A wszystkim Mamom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia :)

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Urszula Panasiuk