W Hańsku czytają dzieciom

Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk po raz kolejny włączyła się w akcję „Tygodnia czytania” (w dniach 30 maja-6 czerwca) w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest pobudzenie wyobraźni, zachęcenie dzieci do odwiedzania biblioteki i sięgania po książki.

Tydzień Czytania 2015 w BPG Hańsk

Inauguracja tegorocznego „Tygodnia czytania” miała miejsce na stadionie sportowym w Dubecznie podczas świętowania Dnia Dziecka. Oprócz zabaw animacyjnych, tańców, malowania twarzy było także głośne czytanie.

Ponadto w ramach „Tygodnia czytania” teatr „Wiewiórki” ze Szkoły Podstawowej w Hańsku pod kierunkiem Ewy Ganczaruk zaprezentował spektakl „Śpiąca królewna i siedmiu krasnoludków”. Klasom I-III uczestniczącym w spotkaniu czytali ks. Jerzy Sieczyński oraz Dyrektor GOK – Ariel Struski.

Kolejny dzień czytania upłynął pod znakiem zajęć „Uśmiech dla każdego”. „Biblioludkom” z klasy I a, odwiedzającym bibliotekę dwa razy w miesiącu, opowiadanie „Uśmiech dla żabki” czytała mama Monika Konieczna. Dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach plastycznych „Komu dziś chciałbym przesłać swój uśmiech?” oraz w konkursie na najśmieszniejszą minę, a także innych zabawach animacyjnych, które niewątpliwie wywołały uśmiech na twarzach „Biblioludków”.

W zajęciach głośnego czytania wzięły także udział klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Hańsku. Dzięki książkom „Niedpoparki” oraz „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, czterech prawych i sześciu lewych” uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób znikają z naszych domów skarpetki. Ponadto uczestnicy spotkania wykonali własne skarpetkowe potworki.

Przedszkolakom przygody Elmera-słonia w kratkę przedstawiła mama Monika Koziej, a następnie pacynka Ulka-Czytulka, która od niedawna mieszka w hańskiej bibliotece. Ponadto 4 grupy przedszkolne rysowały kredą przed budynkiem biblioteki własnego kolorowego słonia w kratkę.

W „Tygodniu czytania” wzięli udział także najmłodsi miłośnicy książek. Spotkanie Grupy Zabawowej przebiegało pod hasłem „Harce pasiastej Basi”.

Zajęcia w ramach „Tygodnia czytania” przygotowały bibliotekarki BP w Hańsku – Wioletta Wicińska oraz Agnieszka Wróbel (lider akcji „Cała Polska czyta dzieciom” na terenie gminy Hańsk).

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk