W świecie baśniowych pejzaży Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek

We wtorek, 9 czerwca 2015 r. w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie odbył się wernisaż malarstwa „Baśniowe pejzaże Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek”.

Baśniowe pejzaże Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek, wernisaż 10.06.15 r.

Przybyłych gości powitała Małgorzata Zińczuk, Z-ca dyrektora ds merytorycznych MBP.
Krótki wstęp wprowadzający w tematykę wydarzenia przygotowała Edyta Pietrzak, Kierownik Działu Regionalnego MBP.
Malarstwo Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek dotyka granicy dwóch światów – z jednej strony z fotograficzną wręcz dokładnością odtwarza rzeczywistość – skupiając się na pięknie zawartym w codzienności – z drugiej artystce udaje się uchwycić subtelne cząstki tajemniczości będące nieodłącznym elementem towarzyszącym każdemu momentowi życia.
Rama obrazu staje się oknem, przez które odbiorca zdaje się dostrzegać oba światy tak doskonale połączone, stanowiące zespoloną całość baśniowych pejzaży Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek.

O swojej twórczości, inspiracjach i ulubionej tematyce prac opowiedziała sama artystka, przybliżając zebranej publiczności wizję świata postrzeganego oczami twórcy.

Głos zabrała też Krystyna Sobańska-Stępień – inicjatorka wydarzenia – wyrażając radość z możliwości zaprezentowania malarstwa Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek mieszkańcom Włodawy.

W Galerii "Na Parterze" prezentujemy 18 prac wykonanych za pomocą farb olejnych. W gablotach eksponujemy wydawnictwa dotyczące malarstwa z kolekcji „Klasycy Sztuki” ze zbiorów naszej biblioteki oraz warsztat pracy artystki

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 19 czerwca 2015 r.

Serdecznie podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia.
Mieczysławie Izdebskiej-Łazorek za użyczenie swoich prac na wystawę.
Krystynie Sobańskiej-Stępień za zaangażowanie w organizację spotkania.
Pracownikom biblioteki za przygotowanie i realizację wydarzenia.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Urszula Panasiuk

Jesteś› tutaj: Regionalia W świecie baśniowych pejzaży Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek